BENZİNLOG
18
mayıs
2019
Araç Bakım
İstanbul’da Araba Sürülecek Yerler

İstanbul’da Araba Sürülecek Yerler

Ehliyet alacakların yada yeni almış olanlar için vazgeçilmez problem, İstanbul’da direksiyon çalışılabilecek yerler her zaman aranıyor. Araba kullanılacak boş alan bulmak her  geçen gün zorlaşıyor. Bu yazımızda size İstanbul’da araba sürülecek yerleri listeliyoruz!

Hayırlı olsun şimdiden! BenzinLitre indirip akaryakıt sektörünü takip etmeyi de ihmal etmeyin. Malum, illaki ibre sona gelicek ve istasyona gideceksiniz :) Hangi istasyonda ne var, ne yok? En yakın, en ucuz istasyon nerede? Hepsi BenzinLitre’de ! 

İstanbul Teknik Üniversitesi (Maslak)

Eğer kampüse giriş şansınız varsa, burada araba pratiği yapmak oldukça uygun. Sakin, virajlı, yokuşlu kendinizi araba konusunda geliştirmek istediğiniz ne varsa İTÜ’de deneyerek bulabilirsiniz. Gelmişken bize de haber verin :) Çevrenizde uygun üniversite kampüsleri varsa buraları da akşam saatleri oldukça uygun. Pazar ise en uygun gün. Çıkarken para ödeyeceğinizi unutmayın.

Autodrom İstanbul

Autodrom bir pist, hali hazırda sizin pratik yapmanız, araç sürmeniz için yapılmış 95.000 metrekarelik dev tesis. Ulaşımı kolay Sabiha Gökçen’e yakın, Tuzla ilçesinde yer alıyor. Autodrom İletişim için 0 (216) 394 42 42 üzerinden bilgi alabilirsiniz. Eğitmen ile ücretli bir şekilde ders alabiliyorsunuz. İstanbul’da direksiyon çalışılabilecek yerler arasında geliyor.

İstanbul Olimpiyat Stadyumu Çevresi

Pratik yapabileceğiniz bir başka nokta ise Olimpiyat Stadı Çevresi-İkitelli. Maç ve etkinlik günleri haricinde akşam 9’dan sonra yollar oldukça sakin. Otoparka giriş ise yasak, onu düşünmeyin :)

Bakırköy Adliye Sarayı Yanı-Cumartesi Pazarı Alanı

Pazar alanları gibi düz yollar İstanbul’da araba sürülebilecek yerler içinde oldukça popüler. Tahmin edebileceğiniz gibi Cumartesi hariç yol boş. Pratik yapma amacıyla yolda olan sürücüleri görebilirsiniz.

Kağıthane Cendere Yolu

İstanbul’da araba sürülecek yerlerden biri de burası. Bu yol İstanbul Avrupa yakasında ehliyet sınavının yapıldığı güzergahlardan biri. Sınavda karşınıza gelebilecek her türlü durumu test edebilirsiniz. Fakat 10 teker araçlar, kamyonetler oldukça fazla. Eğer acemiyseniz mutlaka iyi bir co-pilot ile gitmenizi öneriyoruz. 

Miniatürk

Miniatürk’ün büyük otoparkı ve yanındaki boş alan virajlı oldukça güzel bir yol. Güzergahta giderken boş alan dikkatinizi çekecektir. İstanbul’da direksiyon çalışılabilecek alanlar arasında : Miniatürk

Baltalimanı 

Ehliyet sınavlarının yapıldığı bir diğer nokta burası. Hafif yokuş, bol virajlı hatta park çalışabileceğiniz trafik kukaları bile bulabilirsiniz. 

İstinye Pazar Yolu

İstinye Dereiçinde yer alan bu yol en ideal İstanbulda araba sürülebilecek yerlerden biri. Cumartesi hariç boş olan yola özellikle akşam 7 8’den itibaren pratik yapmak için çok uygun.

Ümraniye Carrefour

Direksiyon çalışanları uğrak yeri arasında Ümraniye Carrefour yer alıyor. Oldukça büyük otoparkıyla, özellikler kapanışa yakın saatlerde akşam 8-10 arası oldukça ideal. Hem dur kalk hem de park çalışabileceğiniz bir lokasyon.Avrupa yakasında da Bayrampaşa Carrefour otoparkını kullanabilirsiniz.

Aymakoop Sanayi Sitesi

Başakşehirde yer alan tesis, özellikle hafta sonu İstanbul’da araba sürülecek yerler arasında en sakini. Yakınsanız mutlaka uğrayın. Sizin için güzel bir antrenman günü olacaktır.

Göçbeyli

İstanbul’un dışında aslında. Fakat Pendik, Kurtköy gibi semtlerde yaşıyorsanız 2 adım uzağınızda. İstanbul Park çevresinde 3 şeritli yollar ve park yerleri mevcut. Oldukça verimli olabilir.

Zeytinburnu Miting Alanı

Miting günleri ve Pazar günleri kapalı. Özellikle Cumartesi boşboş, tarla gibi alan. Yakınsanız mutlaka bir sürüşe çıkın. En son İSPARK otoparkı olmuştu. 

İstanbul Park

Ücretli bir şekilde pistte de sürebilirsiniz. İlginç ve öğretici bir deneyim olabilir :) Yine de ehliyetiniz olmadan, ehliyet kursu dersleri dışında trafiğe çıkmanızı önermiyoruz.

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler.  

Tüm içerikler okundu!

Next page