BENZİNLOG
31
mart
2019
Uzun Yol
Dinlenme Tesisleri
İstanbul-Bodrum Arası Lezzet Durakları

İstanbul-Bodrum Arası Lezzet Durakları

İstanbul - Bodrum arası lezzet duraklarında mola vererek seyahatinize renk katabilirsiniz. Sizin için denediğimiz İstanbul-Bodrum arası lezzet durakları konusunda birkaç önerimiz olacak:

1- Yasa Tesisleri

Kimisi eski tadının kalmadığını söylüyor ama Susurluk tostu ve ayranı dediğimiz şeyler artık efsaneleşmiş durumdalar. Balıkesir-Susurluk yolu üzerinde yer alan Yasa Tesisleri, upuzun uzayan peynirli tostu ve köpüklü ayranı ile hafif ve lezzetli bir mola vadediyor. Eh, bazen klasiklerden şaşmamak lazım. Her geçişimizde tok olsak da yiyoruz!

2- Köfteci Yusuf - Bursa

Hayatımıza kilo ile köfte kavramını sokan Köfteci Yusuf, sadece Bursa'da değil pek çok yolun üzerinde ziyafet veriyor aslında. Artık yol üzeri duraklar arasında bir klasik haline gelen Köfteci Yusuf'a henüz gitmediyseniz, ilk tatilinizde mutlaka deneyimlemek üzere bir yerlere not alabilirsiniz. Oldukça da hızlı bir servis gerçekleştiriyorlar. Donduralı ekmek kadayıfı da yemeyi unutmayın!!

3 – Can Köfte / Akhisar 

Manisa Akhisar'da yer alan Can Köfte, ülkemizin güney beldelerine gidenlerin mutlaka uğraması gereken köftecilerden. Köftesinin lezzeti tartışılmaz olmakla birlikte, kendi imalatları ayran da kesinlikle denemeye değer. Eğer yolculuk molalarında köfteden şaşmayanlardansanız, Can Köfte'yi bir ziyaret edin deriz.

4 – Cumhuriyet Lokantası / Edremit

Yolu Edremit'ten geçecek olanların tanışması gereken efsane bir mekan Cumhuriyet Lokantası. Egeli olmanın verdiği yetkiye dayanarak döktürüyorlar da döktürüyorlar. Ne kadar kalabalık olursa olsun ne servis aksıyor ne de lezzetlerinden ödün veriyorlar.

5 – Çınaraltı Çöp Şiş / Selçuk

Tatilinizi Bodrum, Marmaris ya da Datça'da planladıysanız eğer, Selçuk'ta yer alan Çınaraltı Çöp Şiş'i en lezzetli mola yerlerinden biri olarak ilan edebilirsiniz. Burası çöp şişi ilk yapan yerlerden biri. Dolayısıyla durup o enfes çöp şişlerden yemeden yola devam etmeniz kendinizi büyük bir lezzetten mahrum bırakmak anlamına geliyor.

6 – Çamlıbel Restaurant / Keşan

Yolu Çanakkale taraflarına doğru uzanacak olanlar, Keşan'daki Çamlıbel Restaurant'ta mutlaka bir lezzet molası vermeliler. Huzur dolu bahçesi ve müthiş lezzetleri ile Çamlıbel, bir zaman sonra geçerken uğradığınız bir yer olmaktan çıkacak, bundan emin olabilirsiniz.

7 – Kasap Mehmet Zengin / Aydın

Aydın'ın Çine ilçesinde yer alan Kasap Mehmet Zengin, bölgedeki çöp şiş kültürünü en iyi temsil eden mekanlardan biri. İsterseniz meşhur Çine köfte, isterseniz kendilerine has çöp şişleri tercih edebilirsiniz. Ancak açık ayran olmazsa olmazlardan. Çöp şişleri müthiş!!!

Gidip deneyimlemesek de methini çok duyduğumuz diğer İstanbul-Bodrum arası lezzet duraklarını da aşağıda listeliyoruz:

 Köfteci Veli / Karamürsel
 Kayhan Köftecisi / Nilüfer, Bursa
 Zennup 1884 / Nilüfer, Bursa
 Fatih Chef’s Güveç Evi / Bursa, Küçük Sanayi
 Özenal Kuzu Söğüş / Bursa, Osmangazi
 Ciğerci Osman / Mustafakemalpaşa
 Tellioğlu Değirmen Cafe & Restaurant / Balıkesir
 Dardağan / Mustafakemalpaşa (Tatlıcı)
 Bülent Usta Çöp Şiş / Söke
 Tavacı Refik / Bursa, Karacabey
 Kelleci Pala’nın Yeri / İzmir, Menderes
 Şölen Kokoreç / Akhisar
 Şen Kardeşler / Akhisar (Kokoreç)
 Çiçek Lokantası / Susurluk (Düğün çorbası)
 Düzdağ Kıraathanesi / Susurluk (Tost-Ayran)
 Ali Baba Kağıt Köfte / Manisa (Köfte-kokoreç)
 Nizam Et / Balıkesir (Kuzu pirzola)

Tüm içerikler okundu!

Next page