BENZİNLOG
13
nisan
2019
Benzinlik
Uzun Yol
Araç Bakım
İndirimli Yakıt Satan İstasyonlardan Güvenle Yakıt Alabilir Miyim?

İndirimli Yakıt Satan İstasyonlardan Güvenle Yakıt Alabilir Miyim?

EVET! İndirimli yakıt satan istasyonlardan güvenle yakıt alabilirsiniz.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Kasım 2018’de "Akaryakıtta vatandaşa önerimiz ucuz olanı tercih etsin." açıklamasında bulundu. EPDK tarafından 2011 yılında başlatılan Akaryakıt Kalitesi İzleme Sistemi (AKİS) ile akaryakıtta kayıt dışı işlemleri ve kaçakçılığı azaltmak amaçlanıyor. Müşteri memnuniyeti temelli bu sistem hem rekabeti hem de şikayetlerin azalmasını sağlıyor.

Matematiksel olarak baktığımızda Kirli Yakıt ile karşılaşmanız çok olası değil. Son AKİS raporuna göre Motorin numunelerinin %98,5’i, Kurşunsuz Benzin 95 Oktan numunelerinin ise %99,8’I teknik düzenlemelere uygun çıkmıştır.

Türkiye’de akaryakıt pazarında olan tüm markalar, TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından hazırlanan TS EN 228 Otomotiv Yakıtları – Kurşunsuz Benzin - Özelikler ve Deney Yöntemleri ve TS EN 590 Otomotiv Yakıtları-Dizel (Motorin)-Gerekler ve Deney Yöntemleri standartlarına uyarak satış yapabilir. Tüm markaların yakıtı aldığı yer TÜPRAŞ’tır. TÜPRAŞ’tan alınan yakıta “belirli oranda” katkı maddesi konur, satışa sunulur. Standarta uymayan akaryakıt istasyonunun lisansı askıya alınır.

İndirimli yakıt satan istasyonlardan güvenle yakıt alabilirsiniz. BenzinLitre ile en ucuz akaryakıt istasyonlarına, indirimli yakıt satan akaryakıt istasyonları ulaşabilir, yol tarifi alabilirsiniz.

BenzinLitre iyi yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page