BENZİNLOG
18
temmuz
2019
Tasarruf
İkinci El Kamyonet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci El Kamyonet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamyonet fiyatları bu sıralar hayli bir yükselmişken ikini el kamyonetler daha mantıklı bir hamle oluyor. Bloğumuzun bu başlığında size ikinci el kamyonet alırken dikkat edilmesi gerekenleri derledik. 

  1. Km başına kaç lt benzin tükettiğinizi markalar arasında kıyaslayın lakin bunu 1 kilometre de anlayamazsınız. Minimum 100 km'de ne kadar ikinci el kamyonet alırken dikkat edilmesi gerekenlerden.
  2. Lastiklerine önem verin. Bu alandaki ihmal her türlü zarara yol açabilir.
  3. 2. el alımlarda araç sicilini iyi kontrol edin. Gerekirse ekspertize sokun. Aldığınız markanın servis ağının sıklığı ikinci el kamyonet alırken dikkat edilmesi gerekenlerden.
  4. Kamyonetler de hem yedek parça durumu hem de çekici durumları binek araçlarda olduğu kadar kolay değildir. Servis sıklığına ve fiyatlarına dikkat etmeyi unutmayınız.
  5. Bulunduğunuz ya da ticaret yapacağınız bölgeye uygun bir model ve motor seçin. En optimumu bulmaya çalışın.

Tüm bu incelemelerden sonra sonuçlar olumlu olup araç içinize sindiyse pazarlık aşamasına geçebilirsiniz. Bu noktada dikkat edilecek konu, aracın zafiyetlerini göz önünde bulundurarak fiyatı şekillendirmekte. Sizler için ikinci el kamyonet alırken dikkat edilmesi gerekenler listemiz de sıraladık.


BenzinLitre iyi sürüşler diler:)

Tüm içerikler okundu!

Next page