BENZİNLOG
08
ekim
2019
Benzinlik
Yakıt
BenzinLitre
Hypco Petrol

Hypco Petrol 

Hypco Hakkında

2014 yılında EPDK’dan dağıtım iznini alan Hypco faaliyetlerine 2015 yılında Lokal Enerji bünyesinde CityPet olarak başlamış bir şirkettir. Petrol piyasasında dünya çapında önde gelen bir enerji firması olan BB Energy Grubu 2016 Eylül’de Hypco’nun %51 hissesini satın almıştır. Türkiye genelinde kısa bir sürede büyüyen Hypco’nun 2017 verilerine göre 77 istasyonu bulunmaktadır. Hızla büyümeyi hedefleyen Hypco uzun vadeli olarak BB Energy Grubu politikasını Türkiye’de en iyi şekilde uygulayarak istasyon yatırımlarına devam edip, Türkiye akaryakıt pazarında belirli bir yere sahip olmak için çalışıyor.

BB Energy Grubu

Londra, Dubai, Singapur, Moskova, İstanbul, Beyrut, Houston, Kuala Lumpur ve Atina başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki ticaret ve operasyon ofisleri aracılığıyla senelik 17 milyon ton civarı ham petrol ve türevleri satışı gerçekleştirmekte olan BB Energy Grubu ticarete 1937 yılında tahıl ve asfalt ticareti ile başlamıştır. BB Energy Grubu 1963 yılında petrol endüstrisine girme kararı almıştır. Bugün BB Energy Grubu, 8 milyar doların üzerindeki cirosuyla dünyanın önde gelen petrol ticaret şirketleri arasında yer almaktadır.

BB Energy Grubu, 3 depolama tesisine sahiptir ve tamamını kendisi işletmektedir. Bunlardan 2 tanesi Lübnan’dadır ve toplam kapasitesi 80.000 m³ tür. Grup aynı zamanda Mersin’de toplam kapasitesi 12.500 m³ olan bitüm terminalinin de sahibidir.  

Hypco Nerenin, Hypco Petrol Hangi Ülkenin?

Lübnan’ın en önemli perakende dağıtım işletmesi olan Hypco, BB Energy Grubu tarafından dağıtım şirketi olarak kurulmuştur. 2016 yılı itibariyle Hypco, 137 adet akaryakıt istasyonuna ve Lübnan perakende pazarının en büyük ikinci pazar payına sahiptir.

EPDK’nın raporlarına bakıldığında verimlilik anlamında ilk 4 firmadan birisi olduğu görülen Hypco yüksek satış kabiliyeti bulunan istasyonları açarak ilerlemeyi hedefliyor. Piyasadaki yerini sağlamlaştırmak ve büyümek için güçlü bir marka olmak gerektiğinin farkında olan Hypco’nun bilinirliği artırmak için çalışmaları devam ediyor. Lübnan’dan sonra Hypco’nun 2. girdiği ülke Türkiye. BB Energy Grubu için dağıtım sektöründe odak noktası olan Hypco, günden güne büyümeye devam ediyor.

BenzinLitre güvenli sürüşler diler!

Tüm içerikler okundu!

Next page