BENZİNLOG
07
mart
2020
Otomobil
Otomobil
Honda CRV 2005 Model

Honda CRV 2005 Model

Uzaktan bakıp bakıp beğendiğimiz bir araç Honda CRV. Trafikte genelde otomatik vitesli olanı yaygın. 4x4 olması da kimine göre avantaj kimine göre değil. BenzinLitre'nin bu seneki aracı Aygazın yakıt sponsoru olduğu Honda CRV! Kullandığımız Honda CRV 2005 model olsa da ekipçe oldukça memnunuz Honda 10.000+ kilometredir bize eşlik ediyor. 

Honda CRV 2005 Model Yorum

Honda CRV 2005 modelde Amerikan araçlar gibi koldan vitesli sayılabilecek tarzda vites koluna sahip, 2000 CC motor hacmi var ama yaşından dolayı vergi dezavantajı yok, Sürekli 4x4 olarak çalışıyor, yakıt tüketimi bir nebze yüksek.Bunun dışında sayabileceğimiz pozitif özellikler :

  • Arazi kabiliyeti iyi
  • İçi ve bagajı oldukça geniş. Bagaj kapısı soldan kapı gibi açılır. 
  • Yola tutunması çok iyidir. 
  • Seneler geçmesine rağmen alıcısı hala çıkıyor (Biz 2019'de aldık) 
  • Değer kaybettirmez, dayanıklı ve sağlamdır her Honda gibi, parçası aşırı pahalı değil. 
  • Ses sistemi, ekran gibi eklemeler yapmanız için uygun tasarlanmış.

Daha önce sedan araçlara alışıksanız, yüksekten bakarak sürmenin keyfini sürersiniz. LPG uyumludur biz de Honda CRV 2005'i LPGli olarak kullanıyoruz, Aygaz sağolsun :) 

LPG'li olduğundan dolayı araç yüksek hızda farklı bir ses çıkartıyor. Fakat farklı hava koşullarında LPG'li olması performans açısından bir problem yaratmadı. Soğuk performansı düşürüyor tezini çürüttük.


Honda CRV 2005 Model Teknik Özellikler

2005 model Honda CRV 150 hp motor gücüne sahip.

Net motor hacmi 1998 cc. Çekiş 4x4. Kasa tipi SUV olarak geçiyor. 

Honda CRV 2005 Yakıt Tüketimi

Aracın benzin tüketimi muadili olabilecek SUV tipi araçlarla benzer. Şehir dışı 6 lt/100 km şehir içinde ise 7.5 lt/100 km civarında bir tüketime sahip olduğunu söyleyebiliriz. LPG'ye geçtiğinde ise 1 depo ile 300+ km yapıyoruz. (LPG tankınızın hacmine, sürüş stilinize, lastiklere ve hava şartlarına bağlı olarak değişir.)

BenzinLitre'ye bu seneki uzun yol deneyimlerinde Honda CRV 2005 Model eşlik edecek. Yolda görürseniz, araç kokunuzu, promosyon ürünleri istemeyi unutmayın :) 

Tüm içerikler okundu!

Next page