BENZİNLOG
22
ekim
2018
HGS
HGS Başvurusu Nasıl Yapılır? HGS Nasıl Alınır?


hgs BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? hgs NASIL ALINIR?

hgs, Hızlı geçiş sistemi adı altında kullanılan kart hgs olarak adlandırılır. Tüm köprü ve paralı yollarda ödeme işleminizi temassız bir şekilde yapmanızı sağlar. Bu temassız ödeme sistemi trafik yoğunluğunu da azaltmaktadır. Kolay bir ödeme sistemidir. Peki, hgs nasıl alınır? 

hgs NEREDEN ALINIR?

PTT şubeleri, bankalar ve karayollarındaki satış noktaları hgs kartınızı alabileceğiniz noktalardır. Bireysel bir başvuru yapıyorsanız eğer kimlik ve ruhsatınız başvurunuz için yeterlidir. Kiralık araçlar için hgs başvurusunda ise ruhsat ve kimliğe ek olarak kira sözleşmeniz ile başvuru yapmanız gereklidir. 

hgs Kartına Nasıl Yükleme Yapılır?

hgs kartınızla ödeme yapabilmek için bankalara ödeme talimatı verebilir, PTT gişeleri üzerinden ve şubelerdeki “Yüklematik” makinelerinden yükleme yapabilirsiniz. Ancak bankadan talimat vermek için kartınızı Bankadan almış olmak zorundasınız. Bunların dışında PTT web sitesi, E-Devlet , bazı akaryakıt istasyonları ve anlaşmalı operatörlerin SMS servisleri üzerinden hgs'nize yükleme yapabilirsiniz.


hgs başvurusundan sonra hgs sorgulamalarınız için https://www.benzinlitre.com/blog/detay/hgs-ceza-sorgulama-nasil-yapilir-hgs-bakiye-sorgulama-nasil-yapilir yazımız sizin için faydalı olacaktır.

hgs'nizi iptal etmek içinse https://www.benzinlitre.com/blog/detay/hgs-nasil-iptal-edilir yazımızdan faydalanabilirsiniz.Tüm içerikler okundu!

Next page