BENZİNLOG
05
temmuz
2021
Otomobil
Ford Focus 1 Motor Rektifiye Fiyatları

Ford Focus 1 Motor Rektifiye Fiyatları

Kötü kullanım koşulları zamanında bakım işlemlerinin yerine getirilmemesinden dolayı , araçların motor ömürleri kısalmakta ve en sonunda zahmetli işlem ve masraflı motor problemleri ortaya çıkmaktadır . Motor yenileme işlemine rektifiye denilmektedir . Günümüz koşullarında araç marka model ve motor hacmine göre değişen ustalık fiyatları ve parça fiyatlarına göre motor rektifiye fiyatları değişkenlik göstermektedir. Tahmini olarak : Ford Focus 1 Motor Rektifiye Fiyatları 5000 TL - 15000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Rektifiyede hangi parçalar değişir ?  
Parçaların sağlık ve eskime durumlarına göre hangi parçaların değişeceğine karar verilir . Tolerans değerleri ve motor kompresyon değerlerine bakılır . Başlıca şu şekilde sıralayacak olursak : 


-Contalar
-Krank mili
-Piston kafası
-Eksantrik mili
-Segmanlar
-Silindir kapağı
-Piston kolu (Biyel kolu)
-Eksantrik mili
-Sübaplar


Rektifiye fiyatını tahmin etmesi kesin olarak söylemek mümkün değildir . Motorun durumun ve yenilecek parçaların kalite ve değişmesi gereken doğru parçanın karar verilmesi durumuna göre değişiklik göstermektedir.  Örnek bir araç üzerinden gidilecek olursa : Ford Focus 1 Motor Rektifiye fiyat aralığı değişecek motor parçalarına , ustalık ücretlerine ve OEM parça kullanıma göre değişmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere tahmini olarak : 5000 TL - 15000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.


Araç parçalarının neden pahalı olduğunu merak ediyorsanız , Şu yazımıza '' Araç Parçaları Neden Pahalı ? '' yazımıza da göz atabilirsiniz.

BenzinLitre güvenli ve keyifli yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page