BENZİNLOG
02
eylül
2018
Benzinlik
Opet
En Yakın OPET Nerede?


En Yakın OPET Nerede?

En yakın OPET istasyonlarını, BenzinLitre uygulamasında “marka” filtresinden OPET seçerek kolaylıkla bulabilir ve pompa fiyatlarını takip edebilirsiniz. 7/24 Açık, Bebek Bakım Odası, Engelli Tuvaleti, Market, Mescid gibi daha birçok özelliğe sahip olan OPET istasyonlarını da filtreleyebilirsiniz. Peki en yakında aradığınız OPET, acaba kimin?

OPET Kimin?

Ticari ve endüstriyel yakıt satışları, perakende satışlar, uluslararası ürün ticareti ve depolama alanlarında faaliyet gösteren Opet, Koç grubunun enerji sektöründe ortak olduğu en büyük markalardan biri. Kuruluşu şu anki yönetim kurulu başkanı Fikret Öztürk’ün 1982 yılında ticarete atılmasına kadar dayanıyor. Ufak birkaç istasyonla başlayıp 1992’de Opet adını alan marka, 2002 yılı itibariyle Koç Holding’in ortak olmasıyla en büyük sıçramalarından birini yaşadı. Şu anda da Koç Grubu ve Öztürk Grubu ile ortak olarak yönetiliyor.

OPET Kampanya ve Projeleri Neler?

Opet, 2017 yılı itibariyle Türkiye Akaryakıt Sektörünün en büyük 2. Markası. ‘’Kusursuz Hizmet Anlayışı’’ mottosuyla kullanıcılarına hizmet vermeyi amaçlayan Opet, bu hedefini gerçekleştirmek adına da birçok alanda yeni kampanya ve projeler ortaya koyuyor. ‘’Tarihe Saygı”, “Yeşil Yol”, “Örnek Köy” ve  “Temiz Tuvalet” gibi projeleri bunlardan sadece birkaçı. Ayrıca Opet, SUNPET markasıyla beraber toplamda 1500’ün üzerinde istasyonla Türkiye genelinde dev bir hizmet ağına sahip. Otobil 

Temiz Tuvalet Kampanyası

Türkiye’de yapılan en uzun soluklu toplumsal projelerden biri olan Temiz Tuvalet Kampanyası tam 2000 yılından beri çalışmalarına devam ediyor. Önemli bir problemi merkezine alan bu proje, hijyen bilinci oluşturmayı hedefliyor. İlk çalışmalarına kendi istasyonlarından başlayan Opet, kurumsal kimliğinin yanına bu başarılı projeyi yerleştirmiş ve bu başarısı tüm Türkiye’de etkili olmuştur. 

Tarihe Saygı Projesi

2006 yılında çalışmalarına başlanılan bu proje, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı sınırları içerisinde, bölgeyi ziyaret edenlerin sorunsuz olarak gezmesi için fiziksel ve sosyal çalışmalardan oluşuyor. Yenileme adı altında Çanakkale Savaşı’nın geçtiği bölgelerin fiziksel olarak rehabilite edildiği projede aynı zamanda bir çok ziyaretçi İngilizce, pansiyonculuk, temizlik ve hijyen konularında sertifika aldı. Tüm bu projeler Eceabat Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşti.

Bölgedeki tüm evlerin dış cep cephelerinin temiz bir görünüme kavuşması, ziyaretçilerin konaklaması için Gençlik Binasının yenilenmesi ve açık hava müzesi niteliğinde yapılan Eceabat sahildeki park, bölgenin dokusunun Çanakkale Savaşının tüm detaylarını gözler önüne serecek şekilde olmasını sağladı. Bölgeyi, yaşananlara yakışır bir şekilde tarihe tekrar geri kazandıran Opet bu projesiyle pek çok ödüle de layık görüldü.Örnek Köy Projesi

Opet bu projesinde toplum bilincini artırmayı hedefliyor. Proje kapsamında köylerin fiziksel görünümünü düzenleme, sosyal gelişim ve özel kurslar ile gelir arttırma odaklı faaliyetler yürütülüyor. Köylerin kendi kendine yetmesi ve kültürel, coğrafi potansiyellerini kullanması ile eğitim seviyesini arttırmak ve çevre bilincini geliştirmek bu projenin en büyük hedefleri arasında.


Yeşil Yol Projesi

2004’ten bu yana faaliyetlerine devam etmiş olan proje dünyada azalan yeşil alan konusunda vurgu yapıyor. Sloganı “Yeşili kaybeden, yaşamı kaybeder” olan Yeşil Yol Projesi, ülkemizdeki yeşil alanların yaygınlaşmasına katkıda bulunan başarılı projeler arasında. Projenin ilk hedefi Opet akaryakıt istasyonlarının çevresinde 1.5 kilometrelik alan ağaçlandırmak. Bu adımın devamında da yarım milyon ağaç dikilmesi hedefleniyor. Bu proje Opeti’n ödül alan bir başka Sosyal Sorumluk Projesi olarak göze çarpıyor. 98 kurşunsuz benzini Türkiye’ye getiren ve Ultra Euro Diesel motorini Avrupa’dan önce Türk tüketicisinin kullanımına sunan Opet bu alanlarda da bir ilk olma özelliği taşıyor. THY ile jet yakıtı ikmali ve satışı ve Alman madeni yağ markası Fuchs ile olan %50-50 ortaklığı da sektördeki büyüklüğünü gösteren faaliyetleri arasında. 


Tüm içerikler okundu!

Next page