BENZİNLOG
04
eylül
2018
Benzinlik
Yakıt
BP
En Yakın BP İstasyonu Nerede?


EN YAKIN BP İSTASYONU NEREDE?

 

En Yakın BP İstasyonunu BenzinLitre uygulamasındaki filtrelerden BP markasını seçip “mesafe”ye dokunarak listeleyebilirsiniz. Güncel BP pompa fiyatlarına, mescit, lastik tamiri, detaylı yıkama gibi özelliklere de filtreleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Peki BP kime aittir?


BP KİMİN?


Merkezi İngiltere Londra’da olan BP (British Petroleum)’nin kuruluşu 1908’de bir İngiliz jeologun İran’da bol miktarda petrol yatağını keşfetmesine kadar dayanmaktadır.  Şirketin o yıllardaki adı Anglo-Persian Oil Company’dir. Türkiye’de de 100 yılı aşkın süredir hizmet veren bu şirket, İskoç petrol şirketi Burmah Oil‘in ardından 1913’de İngiliz Devleti tarafından yönetilmeye başlanmış ve 1915 yılında bu küçük petrol şirketi, British Petrol adıyla bir alman markasını satın alarak büyümeye devam etmiştir.  

BP adı İngilizce ‘’British Petroleum” olan adının kısaltmasıdır ve dünyanın 6. en büyük uluslararası petrol şirketidir. 80’i aşkın ülkede hizmet veren BP, petrol endüstrisi dışında, bioyakıt ve rüzgâr enerjisi başta olmak üzere yenilebilir enerji üzerine de çalışmaktadır. 2008 yılı itibariyle 90.000 üstünde çalışanı vardır. Türkiye genelinde 700’ün üstünde istasyona sahip BP, Logosunda Yunan Güneş Tanrısı Helios’tan esinlenmiş ve kendini tüm enerji çeşitlerinin bir mozaiği olarak konumlandırmıştır. BP aynı zamanda son dönemin büyük projelerinden biri olan Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı’nın ortaklarından biridir.


BP  Araçta Ödeme

BP, Bonus Flaş mobil uygulaması ile işbirliği yaparak Garanti Bonus Kart sahibi kullanıcılarına araçtan ödeme yapma imkanı sunuyor. Araçtan inmeden ödeme yapmak için İstasyon görevlisine, ödemeyi BonusFlaş üzerinden yapacağınızı söyleyip, uygulama üzerinden istasyon no ve pompa no bilgilerinizi girmeniz  gerekiyor. (Bu bilgiler pompanın üzerinde yazar) Ardından istediğiniz miktarda ve istediğiniz Garanti Bonus kartınızla ödemenizi yapıp akaryakıt alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

BP ile iletişime geçmek için BP Müşteri Hizmetleri Numarası 0 800 261 1949 üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 Tüm içerikler okundu!

Next page