BENZİNLOG
03
haziran
2021
Otomobil
En İyi C Segmenti Araba 2021

En İyi C Segmenti Araba 2021

Türkiye’de oldukça fazla tercih edilen araç segmentlerinden birisi şüphesiz ki C segmenti arabalar. Özellikle C Sedan otomobillerin oranı oldukça büyük. C Sedan otomobiller dışında son yıllarda C Suv ve C Kompakt otomobillere de rağbet oldukça fazla. Yeni modelleri fazla tercih edilen C Segment  Honda Civic, Skoda Octavia, Toyota Corolla, Renault Megane, Fiat Egea ve birçok model ülkemizde ön plana çıkıyor. Son yıllarda döviz kurunun artışıyla birlikte C Segmentinde satış oranları da bir hayli yükseldi. Elbette en iyi demek için sürücülerin tercihleri de önemli. Peki birçok modelin arasında En İyi C Segmenti Araba 2021 yılında hangisi?


- Toyota Corolla 

Son yıllarda en çok satın alma sayısına ulaşan otomobillerden olan Toyota Corolla C Segment arabalarda çok fazla tercih edilmekte. Sürücü dostu olması bir yana motor bloklarının yapısı da oldukça beğenilen araçlardan birisi. Uzun vadeli kullanım imkanı sunuyor. 1997’den beri dünyanın en çok satan otomobili olan Corolla, ilk üretildiği yıldan bugüne kadar toplamda 44 milyonun üzerinde satış adedine ulaştı.

-Renault Megane

Renault’un dizel motorlar üzerindeki tecrübesi oldukça iyi. Megane Sedan, c sedan sınıfında filo kullanımları ve geniş aileler tarafından oldukça tercih edilen modeller. Ancak EDC şanzımanın çift kavramaya sahip olması ve benzer kullanıcı şikayetlerinden ötürü manuel şanzımanlı almak sürücülerin özellikle dikkat eettiği noktalardan birisi.

-Honda Civic

Civic’in 44 yıllık tarihindeki yeni Civic Sedan, C-segmenti içinde en rafine seçenek olacağı iddia edilirken, yeni tasarımın altındaki alt yapı ve yeni motorlarla sürüş kalitesinin kompakt sınıf içinde en üst seviyeye çıkarıldığı söylenmekte. Son yıllarda piyasada en çok tercih edilen C Segment araçlardan biri.

-Seat Leon

Ülkemizde çokça tercih edilen bir diğer C Segment araçlarımızdan birisi de Seat Leon. Leon'un  yeni modellerinde 130 HP'lik güce sahip. Aracın yakıt performansı, sürücüler açısından oldukça ideal bulunmakta.

-Hyundai Tucson

Bir diğer C Segment aracımız Hyundai Tucson. Türkiye’de en çok satan Suv araçlardan biri olan İlk kez 2004 yılında tanıtılan ve dünya çapında 7 milyondan fazla satılan Tucson, Avrupa pazarında da 1.4 milyon adet satış başarısı gösterdi.

-Ford Focus

En İyi C Segmenti Arabalardan biri de Ford Focus. Özellikle yakıt tipi olarak dizel tercih edilen Focus'ta sürücülerin en beğendiği özelliklerden birisi aracın yol tutuşunun iyi olması. Diğer bir yandan Focus'un hızlanma, gaz tepkime süreleri ve konforuda oldukça beğeniliyor.

Dacia Duster

Özellikle arazi aracı olarak adlandırılan Dacia Duster, En İyi C Segment Araba 2021 listemizdeki yerini alıyor. En beğenilen özelliklerinden biri olan çekiş gücü kullanıcılara engebeli arazilerde sürücülere güven veriyor. Yakıt tüketimi de sürücüleri oldukça memnun ediyor.


Araç segmentleri hakkında aklınızda soru işareti bulunuyorsa" Araba Segmentleri Neye Göre Belirlenir" blog yazımıza göz atabilirsiniz.

BenzinLitre Güvenli Sürüşler Diler...

Tüm içerikler okundu!

Next page