BENZİNLOG
02
mayıs
2021
Akaryakıt İstasyonu
En iyi akaryakıt istasyonu hangisi?

En İyi Akaryakıt İstasyonu Hangisi?

Bu zamana kadar çoğumuz çeşitli nedenlerle de olsa farklı akaryakıt istasyonlarını kullanmışızdır. Çoğu zaman kullandığımız istasyonlara dikkat etmesek de içten içe "En iyi akaryakıt istasyonu hangisi?" sorusunun cevabını mutlaka merak etmişizdir. Yol üzerinde olması, istasyon imkanlarının fazla olması, kampanyalarının çeşitli olması gibi farklı parametrelerin önem sırasına bağlı olarak en iyi akaryakıt istasyonu kişiden kişiye değişebiliyor. Bu yüzden "En iyi akaryakıt istasyonu hangisi?" sorusunu, ilk akla gelen ve en beğenilen akaryakıt istasyonu markalarına göre değerlendirmek en doğrusu. 

Sürücülere “En iyi benzin istasyonu hangisi?” diye sorduk. Elbette ki bu durum oldukça değişken ama sizlerle cevaplara göre sıralamayı inceleyelim.

1- OPET %33.2

 2- SHELL %28.4

 3- PETROL OFİSİ %13.6

 4- FULL %8 

 5- BP %7.3

 6- ALPET %2.9

 7- TOTAL %2.6 

 8- LUKOİL %2 

 9- MOİL %1 

10- PETLİNE %1

İlk Akla Gelen ve En Beğenilen Akaryakıt İstasyonu Markaları

"Method Trend" araştırma modeliyle yapılan bir sonraki araştırmaya göre  genel tabloda yüzde 51 ile "Opet" ilk akla gelen ve en beğenilen marka oldu. Düzenli aralıklarla 33 ilde yapılan araştırmada, eğitim düzeyi, yaş ve meslek gruplarına göre bir kıyaslama yapıldığında  ilk akla gelen ve en beğenilen markanın da cevabı farklı oldu. 


 Yaş gruplarına göre değerlendirdiğimizde Opet markasının gençlerin daha çok aklına geldiğini görürken, Petrol Ofisi markasında bu durumun tersi olarak yaş arttıkça daha çok akla gelen bir marka olduğu gözümüze çarpıyor. Konuyu meslek gruplarına göre ele aldığımızda ise, profesyoneller tarafından büyük oranda Opet beğenilirken, kurumsal müşteriler tarafında en iyi marka Shell olarak gösteriliyor.

Anlayacağınız "en iyi akaryakıt istasyonu hangisi?" sorusu; istasyonların imkanlarına, yaptığı kampanyalara ve hatta hatta yaşınıza, mesleğinize ve eğitim düzeyinize bağlı olarak değişebiliyor. En iyisi mi siz BenzinLitre uygulamasını kullanarak kendiniz karar verin :)


Birçok markanın akaryakıt fiyatlarına anlık ve güncel bir şekilde BenzinLitre uygulamasıyla görebilirsiniz.

Tüm içerikler okundu!

Next page