BENZİNLOG
06
haziran
2021
Otomobil
En Çok Satılan Araba Parçaları 2022

En Çok Satılan Araba Parçaları 2022

Araç sahibi olmak beraberinde birçok sorumluluk getiriyor. Uzun ömürlü bir araç sahibi olmak istiyorsanız da bakımını düzenli bir şekilde yaptırmak bu sorumlulukların başında geliyor. Bakımını düzenli yaptırırken de bazen araç parçalarında sorunlar çıkabiliyor. En çok satılan araba parçaları yazısından istifade ederek siz de arabanızda çıkabilecek olası problemleri önceden tespit edebilir ve aracınızın uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.


En Çok Bozulan Araba Parçaları

Gelişen otomotiv sektörüyle beraber artık araçlar daha komplike yapılara sahip. Aynı zamanda bozulmalara ve parça değişimlerine daha müsait. İşte bu sebeple çok hassas olduğu için en çok satılan araba parçalarını sizin için derledik.


Süspansiyon

Aracın tümseklerden ve düz olmayan yollardan daha rahat geçebilmesini sağlayan süspansiyon sistemleri; yay, amortisör, payanda ve bobin gibi karmaşık parçalardan bir araya geldiği için en çok satılan araba parçaları arasında.


Frenler

Sürücüler için hayati öneme sahip olan frenler ve fren balataları çok sık kullanıldığı için çok kısa sürede aşınabiliyorlar. Sürekli dur kalk yapılan şehir içi trafiklerinde fren balatalarının 3-5 yılda bir değiştirilmesi gerekiyor.


Akü

Akünün bitmesi nedeniyle yolda kalmak hemen herkesin başına gelmiş bir durumdur. Araba çalışmıyorken far ve klima gibi donanımların çalışması için gerekli elektrik akımını sağlayan akü, en çok satılan araba parçaları listemizin olmazsa olmazlarından.


Lastikler

Sürüş deneyimi ve konforu açısından büyük öneme sahip olan lastikler, kullanıma bağlı olarak veya sivri cisimlere çarptığında aşınabiliyor. Değişimi nispeten pahalı olan lastikler, hiçbir sıkıntısı olmamasına rağmen aşınmaya bağlı olarak 4-5 yılda bir değiştirilmesi gerekiyor. Bu yüzden de en çok satılan araba parçaları listesinin önemli bir üyesi diyebiliriz.


Yağ ve Yağ Filtresi

Motor sağlığı için hayati öneme sahip olan yağ filtresini düzenli aralıklarla kontrol etmek çok önemli. Motordaki yağın zamanla kirlenmesi hem yağ filtresinin tıkanmasına hem de motora zarar vermesine sebebiyet verebiliyor. En çok satılan araba parçalarından birisi olan yağ filtresinin her 10-15 km de bir değiştirilmesi tavsiye ediliyor.


Siz de araç parçalarına ilgi duyuyorsanız "Parçaları Birbirine Uyan Araçlar" yazımızı okuyabilirsiniz.


BenzinLitre güvenli ve keyifli yolculuklar diler. 

Tüm içerikler okundu!

Next page