BENZİNLOG
04
mart
2019
Elektrikli Araç
Elektrikli Arabalar Nerede Şarj Edilir?

 Elektrikli Arabalar Nerede Şarj Edilir?


Dünya üzerindeki fosil yakıt kaynaklarının azalması, enerji talebindeki krizler otomotiv sektörününde farklı kaynaklara ve yatırımlara yönelmesine sebep oldu. Türkiye de TEHAD’ın da katkıda bulunduğu çeşitli çalışmalarla elektrikli araba alanında her geçen gün daha da gelişiyor. Elektrikli arabaların sayısı artıyor. Elektikli arabalar enerji probleminin en popüler alternatifi konumunda. Peki bir elektrikli araç sahibiyseniz elektrikli arabalar nerede şarj edilir?

ZES (Zorlu Energy Solutions), Eşarj, G-Charger, Voltrun gibi şirketlerin yatırımları sonrası Türkiye’de 350’nin üzerinde elektrikli araba şarj istasyonu var. Ayrıca Tesla gibi alanının öncüsü bir markanın da ilerleyen yıllarda elektrikli şarj istasyonu yatırım planı mevcut. Elektrikli şarj istasyonlarının yanı sıra garajınıza 240V NEMA fişi garajınıza monte etmeniz, size elektrikli arabanızı sarj etme imkanı sağlar. Fakat yüksek binalarda yaşamını sürdüren kullanıcılar için elektrikli araba şarj etmek farklı sorunlarla karşılaşmayı beraberinde getiriyor. 

Altyapı problemlerinin aşılmasıyla, elektrikli arabaların şarj edilmesinde en büyük yükü şarj istasyonları çekecektir. Tam da bu aşamada elektrikli istasyonlar tıpkı benzinlikler gibi akaryakıt almak dışında çok fazla hizmet veren platformlar haline gelebilir. 

Her arabayı her elektrikli şarj ünitesinde şarj edemezssiniz. Soket ve istasyon tipi aracınıza bağlı olarak tercihinizde etkili olan faktörler arasında olacaktır. Soketler ve istasyonlar hakkında bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Çok yakında BenzinLitre mobil uygulaması üzerinden elektrikli şarj istasyonlarına istasyon tipi, soket tipi ve tesis özellikleri ile ulaşabileceksiniz. Takip mesafesini yakın tutalım. 

İyi Yolculuklar

Tüm içerikler okundu!

Next page