BENZİNLOG
18
Şubat
2021
Elektrikli Araç
Elektrikli Araba Fiyatları 2021

Elektrikli Araba Fiyatları 2021

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otomotiv dünyasında elektrik araçlara olan ilgi de artıyor. Dünya genelindeki elektrikli araç sayıları oldukça fazla bu yüzden üretici firmalar elektrikli araç modellerinin sayısını epey artırdı. Bir yandan da hibrit (hybrid) model araçlara da ilgi oldukça fazla özellikle ülkemizde ilgi gözle görülür şekilde artmaktadır. 

Türkiye’de elektrikli araçlara ilginin fazla olması bir yana fiyatlar da özel tüketim vergisi (ÖTV) vb. vergilerle fiyatların pahalı olması, yetersiz teşvikler ve altyapı endişesi gibi belli başlı nedenleri var. Ancak 2021 yılında elektrikli arabalara ilginin daha da artması bekleniyor.  “Elektrikli Araba Fiyatları 2021” yılında nasıl olacak sizler için inceledik.

TOGG Fiyatları

İlk sırada elbette ki ülkemizde geçtiğimiz yıllarda tanıtılmış olan yerli otomobilimiz TOGG bulunmaktadır.

Fiyatı henüz resmi bir şekilde açıklanmamış olan TOGG araçlarının 2022 yılında seri üretiminin olması planlanmakta. Fiyatlarının kesin olarak belirlenme tarihlerinin o yıllarda olması öngörülmektedir. Detaylı bilgi için TOGG Son Durum blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Tesla Fiyatları

Elektrikli araba denince büyük çoğunluğun aklına gelen ilk isim elbette ki Tesla oluyor. Son zamanlardaki popülerliğiyle kendinden sürekli söz ettiriyor.

Tesla Model X Fiyatı

Tesla Model X fiyatları ülkemizde 1.500.000 TL ile 1.750.000 TL fiyatları arasında değişmektedir.


Tesla Model S

Tesla Model S'in en çok konuşulan özelliklerinden biri olan 0-100 km/s hızlanması 2.8 saniye olarak ölçülmüştür. Bu mükemmel elektrikli otomobilin Türkiye fiyatı ise  1.500.000 TL ile 1.650.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Toyota

Ülkemizde en fazla tercih edilen araba markalarından biri olan Toyota'nın hibrit (hybrid) araç modeli Toyota Corolla Hybrid.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Toyota Corolla araçları ülkemizde 2020 yılında da en çok satanlar listesine girmişti. Toyota'nın bu hibrit (hybrid) otomobilinin fiyatı ise 295.000 TL olarak satılmaktadır.

Porsche

Elektrikli araç denince otomobil piyasasına damga vurmuş bir diğer elektrikli araç modeli ise Porsche Taycan Turbo S.

Spor araba denince akıllara gelen ilk markalardan olan Porsche'nin elektrikli arabası Taycan kendinden epey söz ettirdi. Porsche Taycan 0-100 km/s hızlanması 2.8 saniye olarak ölçülmüştür. Sektördeki en fazla tercih edilen elektrikli otomobillerden olması bir yana fiyatları da 2.950.000 TL olarak satılmaktadır.

BMW

Alman otomobil markalarından BMW'nin oldukça tercih edilen elektrikli otomobil modellerinden birisi BMW İ3.

170 hp'lik motor gücüne sahip olan BMW İ3 elektrikli otomobilinin menzili de 260 km'dir. BMW İ3 aracının fiyatı ise 600.000 TL'dir.

Audi

Alman otomobil markalarını sıralarken Audi'yi pas geçmek elbette olmazdı. Çoğu ülkede yüksek ilgi gören elektrikli araba modeli Audi e-TRON SUV.

 408 hp'lik motor gücüne sahip olan Audi e-TRON aracı SUV modellerinde  çokça tercih ediliyor. Menzili de son çalışmalardan sonra 402 km'dir. Audi e-TRON aracının fiyatı 1.575.000 TL'dir.

BenzinLitre İyi Sürüşler Diler...

Tüm içerikler okundu!

Next page