BENZİNLOG
30
eylül
2021
Otomobil
Ehliyetsiz Kullanılabilen Araba: Citroen Ami

Ehliyetsiz Kullanılabilen Araba: Citroen Ami

Birden bire ülkenin gündemine oturan haber; Ehliyetsiz kullanılabilen araba: CITROEN AMI.  Hem ucuz, hem elektrikli, hem de ehliyetsiz kullanılabilen bir araba: Citroen Ami... Gelin bu ilginç arabanın özelliklerine birlikte bakalım...


Tasarımı

Fransız otomobil markası Citroen'in yeni modeli Ami Türkiye'de satışa sunulmaya hazırlanıyor. Şehir içi kullanım için tasarlandığı tasarımına bakarak rahatlıkla anlaşılabiliyor. İki kişilik iç mekanı oldukça ferah. Bunun sebebi de 4 tarafının camla kaplı olması. Bunun dışında iç mekanda kullanmayacağınız hiçbir şey yok. Daha doğrusu hiçbir şey yok. İçeride sizi sadece bir direksiyon, pedallar ve birkaç düğme karşılıyor. A unutmadan bir de telefon tutacağı. Bunlar ve koltuklar dışında içeride hiçbir şey yok desek yalan söylemiş olmayız.


Ehliyetsiz kullanılabiliyor mu?

Citroen Ami Fransa'da ehliyetsiz kullanılabiliyor. Ancak Türkiye'de bu durum pek net değil. Motosikletlere alternatif 4 tekerlekli bir çözüm olarak sunulan 5.5 kWh‘lık Citroen Ami, 50 kilometre azami hıza ve 70 kilometre menzile sahip. Şehir içi kullanım için tasarlandığını düşünürsek hiç de fena veriler değil. Ayrıca ev tipi prizlerle bile yalnızca 3 saatte %100 şarj olabiliyor.


Fiyatları nasıl?

Citroen Ami bir otomobil gibi 4 tekerlekli, 2 kapısı var, ön ve arka farları var. Türkiye'de maalesef bu saydığımız özelliklere sahip arabalar bile 100.000 TL civarında satılıyor. Citroen Ami Avrupa’da 6 bin Euro’ya satılıyor. Ülkemizdeki fiyatı ise henüz net değil ancak söylenti şeklinde 65 bin TL civarı. Eğer bu söylenti gerçekleşirse Citroen Ami Türkiye'de yok satabilir. 


Citroen Ami'nin fiyatı henüz belli değil. Bu nedenle şu anda Türkiye'deki en ucuz sıfır araba değil. Peki en ucuz sıfır araba hangi model? Sorunun cevabı için En Ucuz Sıfır Araba Fiyatları 2021 başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz!

BenzinLitre keyifli sürüşler diler...

Tüm içerikler okundu!

Next page