BENZİNLOG
03
ocak
2021
Trafik Cezaları
Eds Cezaları Kaç Günde Gelir?

EDS Cezaları Kaç Günde Gelir?

Tespitte trafik kuralları ihlalinin olması şarttır. Trafik Elektronik Denetleme sistemi tarafından tespit edilmesiyle ceza sisteme düşer. Ceza kesildikten sonra Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı dönüştürülerek posta ile gönderilir. Peki EDS cezaları kaç günde gelir? Bu postanın size ulaşabilmesi en erken 10 gün en geç 30 gün geçmesi gerekiyor. Eğer ki evinize gelen görevli bu süreçte sizi evinizde bulamazsa o zaman tebligat bırakılır. Sizde bu tebligattan sonra 15 gün içinde cezayı ödemeniz durumunda indirim hakkından faydalanabilirsiniz. 15 günden geç ödemeniz halinde ceza makbuzundaki tutarı ödersiniz.

Trafik cezaları kaç günde E-Devlete düşer?

Gelişen teknolojiyle artık her şeyi internetten takip edebiliyorsunuz. Trafik cezalarını bile. Trafik cezaları kaç günde E-Devlete düşer? Aslında hızlı yansıyor desek doğrudur. E devlet üzerinden giriş yaparak en erken 3 gün içerisinde en geç 7 gün içinde trafik cezasını görebilir ve sistemden takip edebilirsiniz.  Eğer ki sorgulamak istediğiniz araç üzerinize ait değil ise bu durumda Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden sorgulama işlemi yaparak öğrenme imkanınızda var.

Trafik cezaları kaç gün içinde tebliğ edilir?

Ceza kesildikten sonra 10 ile 30 iş günü içerisinde adresinize gönderilerek tebliğ edilir. 

Yapılan tebligatta bu şekilde uygulanan cezalar için, tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödemeniz taktirde indirim hakkı bulunuyor.

Trafik cezaları 2020 yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

BenzinLitre Güvenli Yolculuklar Diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page