BENZİNLOG
26
ekim
2020
Otomobil
Dünyanın En Hızlı Arabası Hangisi?

Dünyanın En Hızlı Arabası Hangisi?

Değişen ve gelişen teknolojiyle birlikte hayatımızdaki arabalar da değişmeye ve gelişmeye başladı. Arabalar artık eskisine göre oldukça hızlı bir duruma geldi. Sürekli hızlanan bu sektörde de insanların aklından geçen soru şu oluyor: “Dünyanın en hızlı arabası hangisi?”. En hızlı arabayı kim sürmek istemezdi ki! Özellikle Formula1 pilotlarının dünyanın en hızlı arabalarını sürdüğünü söylesek yanlış olmaz sanırım. Peki, gerçekten de dünyanın en hızlı arabası hangisi? Hangi arabalar diğerlerinden daha hızlı? İşte dünyanın en hızlı arabası hangisi sorusunun cevabı!

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; insanın arabası bu hızlara çıkınca sürecek yer bulması da biraz zor oluyor açıkçası. Çünkü dünyanın en hızlı arabası ile birlikte saatte 500 km hızın üstüne çıkabiliyorsunuz! Bir başka deyişle, dünyanın en hızlı arabası sayesinde İstanbul-Ankara yolunu 1 saatin altında gidebiliyorsunuz. Peki bunca bahsettiğimiz dünyanın en hızlı arabası hangisi?


Dünyanın en hızlı arabası sorusunun cevabı, 1800 beygir güç üreten ve çift turbo motora sahip bir isme ait. Yani Corbellati Missile Hypercar. Aracın aerodinamiğini düzenlemek ve hızını daha da arttırmak amacıyla karbon fiber bir tasarım ile üretmişler. Aynı zamanda tüm güç arka 2 tekerleğe gidiyor. E hal böyle olunca, sıkı durun, bu araba ile 500 km/s hızın üstüne çıkabiliyorsunuz! Bu araca uygun bir yol bulunur mu bilemiyoruz ancak dünyanın en hızlı arabası ile ufak bir sürüş yapmak keyifli olurdu. Evet, “Dünyanın en hızlı arabası hangisi?” sorusunun cevabı Corbellati Missile Hypercar. 

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler

Tüm içerikler okundu!

Next page