BENZİNLOG
21
nisan
2019
Yakıt
Dünyada Benzin Fiyatları 2019

Dünya Benzin Fiyatları

Nisan 2019 ayı itibariyle dünya benzin fiyatları arasında büyük fark var. En pahalı ile en ucuz arasındaki fark tam 3.41 dolar! Nisan 2019 itibariyle dünya benzin fiyatları ortalaması 1.14 dolar yani 6,62 Türk Lirasına tekabül etmektedir. 

Venezuela 0.01 dolar ile dünyanın en ucuz benzinini satan ülke konumunda.
Sudan ise 2. sırada geliyor 0.13 dolar ile dünyanın en ucuz benzin satan ülkeler arasında.
İran, Kuveyt, Cezayir, Nijerya, Mısır, Türkmenistan, Kazakistan, ,Ekvator ve Malezya ülkeleri ise 0.29 dolar ile 0.50 dolar arasında bir fiyata benzin satıyor.
Türkiye, dünya benzin fiyatları listesinde orta sıralarda yer alıyor. 1.24 dolarlık litre başı fiyata sahip.

Dünya benzin fiyatlarının en yüksek olduğu ülke ise Zimbabwe.3.42 dolarlık litre başı fiyatı ile dünya benzin fiyatlarında en pahalı benzin satan ülke konumunda. Zimbabwe’yi 2.20 dolarlık litre başı fiyatı ile Hong Kong takip ediyor. Uruguay Finlandiya Portekiz Mayotte Fransa İsrail İtalya Yunanistan İsveç Norveç gibi ülkelere de yine 1.70 doların üstünde benzin fiyatı ile dikkat çekiyor. Dünya benzin fiyatları detaylarına görsellerden ulaşabilirsiniz.  

En Ucuz Benzin Satan 10 Ülke

En ucuz benzin satan ülkeler sırasıyla Venezuela, Sudan, İran, Kuveyt, Cezayir, Nijerya, Mısır, Türkmenistan, Kazakistan ve Azerbaycan'dır

En Pahalı Benzin Satan 10 Ülke

En pahalı benzin satan ülkeler sırasıyla Zimbabve, Hong Kongo, Monaco, Norveç, Barbados, Hollanda, Yunanistaan, İzlanda, Danimarka ve İsveç'tir.


Tüm içerikler okundu!

Next page