BENZİNLOG
06
eylül
2021
Otomobil
Cupra'nın Minik Canavarı: Cupra UrbanRebel

Cupra'nın Minik Canavarı: Cupra UrbanRebel

Cupra'nın yeni şehir içi arabası Cupra UrbanRebel tanıtıldı. Konsept otomobil olarak tanıtılan UrbanRebel şehir içi kullanım için tasarlandı. Hadi inceleyelim!


Tasarım

En başta incelememiz gereken noktanın otomobilin tasarımı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bu otomobil bir şehir otomobili olarak üretileceği vurgulandı. Ancak tasarımı bu tarza göre oldukça zıt bir durumda. Dışarıdan bakıldığında tam bir pist otomobili, yarış otomobili gibi duran Cupra UrbanRebel'e kimse bir şehir arabası demez. Agresif ön far tasarımı yine agresif bir tampon yapısı ve sert kaput çizgileri ile hiç de şehirli gibi durmuyor. Yan taraftan ise tek kapılı formu sayesinde kısa gövdesi kolay ve pratik bir park deneyimi sunabilir. Bu tarafta hatlar kaputa göre biraz daha yumuşak. Arka tarafta ise kocaman bir spoyler bizleri karşılıyor. Arka farlar bu spoyler içinde gizlenmiş ve onlar da oldukça agresif bir görünüm sağlıyor. Aerodinamik işine bayağı önem verildiği görülen Cupra UrbanRebel bu açıdan da ben bir pist otomobiliyim diyor.


Performans

CUPRA UrbanRebel Konsept, sürekli olarak 250kW maksimumda ise 320kW güç üretebilen motora sahip. Otomobil sıfırdan saatte 100 kilometre hıza yalnızca 3.2 saniyede çıkabiliyor. Elektriğin gücünü sonuna kadar hissedeceğiniz bir otomobil olacağı kesin.


Cupra

Halihazırda performanslı ve agresif araçlar üreten Cupra, UrbanRebel'de de bu çizgisini bozmamış. Bu agresifliği %100 elektrik gücüyle yapmayı planlayan Cupra , daha temiz ve daha yaşanılabilir bir dünya için elektrikli otomobillerin yaygınlaşması için çalıştıklarını belirtiyor. Elektrikli araçların yaygınlaşması için böyle radikal bir tasarıma sahip bir otomobil tasarladıklarını söylüyor. UrbanRebel'in 2025'te yollarda olması planlanıyor. O gün geldiğinde belki sokaklarımızda böyle bir tasarıma sahip araçlar göreceğiz. Sizce tasarım güzel mi?


Biraz da SUV'lardan bahsedelim. Mesela Dacia Duster'dan. Dacia Duster 2021 fiyatları oldukça uygun ve makul seviyede. Fiyatları öğrenmek için Dacia Duster 2021 Fiyatları yazımıza göz atabilirsiniz!

BenzinLitre güvenli ve keyifli sürüşler diler...

Tüm içerikler okundu!

Next page