BENZİNLOG
30
kasım
2019
Elektrikli Araç
Otomobil
Elektrikli Araç
Otomobil
Cem Bahar Kimdir?

Cem Bahar Kimdir?

Esarj Kurucusu

Cem Bahar İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nden 1999 yılında mezun olmuştur. Çebi Enerji Elektrik Üretim A.Ş’de 1999-2007 yılları arasında genel müdür olarak çalışmıştır. Relight Enerji’de iş geliştrime uzmanı olarak 2 yıl çalışmıştır.

Kasım 2008 yılında E şarj elektrikli şarj sistemleri şirketini kurmuştur ve hala şirketin kurucusu ve CEO’su olarak çalışmaktadır. Büyük bir hızla gelişmekte olan elektrikli araçlar sektöründe lider konumuyla mobilite kavramını değiştirmekte olan E şarj’ın Nisan 2018'de çoğunluk hissesi Enerjisa Enerji A.Ş. tarafından satın alınmıştır.

Elektrikli araçlar ülkemiz için oldukça yeni bir sektör olduğu için E Şarj aslında bir sektörün öncüsü konumundadır. E Şarjın hedeflerini gerçekleştirmek için çalışan E Şarj kurucusu Cem Bahar çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. E Şarj’ın hedeflerini şöyle sıralamak mümkündür:

Şarj ünitelerinden oluşan bir ulusal istasyon ağı ve işletim sistemi oluşturmak böylece ülkenin her noktası için şarj çözümleri üretmek.

Alt yapı çalışmalarına teknik, idari ve mevzuat açısından katkıda bulunmak,

Geniş ürün ağı ile her amaca uygun şarj ünitelerinin tedariğini sağlamak,

Şarj ünitelerinin müşteri tarafından talep edilen noktalara kurulumunu gerçekleştirmek.

Tüm içerikler okundu!

Next page