BENZİNLOG
08
mayıs
2020
Case Studies
Case No: 775 Aytemiz & Benzinlitre İşbirliği

Aytemiz Self-Servis Hizmetini Nasıl Bilinir Hale Getirdi?

Aytemiz, son yıllarda akaryakıt sektöründe peşpeşe yenilikçi uygulamalar getiriyor. Self-Servis projesi ve yapay zeka destekli istasyon içi uygulamaları yayına aldı. Yurt dışında aşina olunan, sürücünün kendi yakıtını kendi doldurması daha önce farklı formatlarda Türkiye'de denenmiş fakat başarılı olmamış. Aytemiz'in rakipleri, ön ödemeli kartlar ve taşıt tanıma ile fiilen self servis verebildikleri iddia etseler bile Aytemiz kurduğu sistem ile Türkiye'de ilk defa kendi aracına yakıt koyabilme özelliğini getirdi diyebiliriz.

Self-Servis hizmetini daha bilinir kılmak için Aytemiz ile işbirliği yaptık ve hem uygulamamız hem de sosyal medya mecralaramız üzerinden bir kampanya hazırladık.

Öncelikle Aytemiz’in Self-Servis hizmetini BenzinLitre uygulamasında tesis özellikleri arasına ekledik. 

HEDEFLER

  • Temel olarak Aytemiz’in Self-Servis hizmetinin bilinirliğini artırmak ve daha fazla sürücünün bu istasyonları denemesini sağlamak.
  • 15 günde uygulama içerisinde 300.000 görüntülenme almak.


SONUÇLAR

  • Sonraki 15 gün içerisinde Self-Servis ikonu en popüler istasyon özelliği oldu ve 60.000 kullanıcımızdan toplam 4.625 tık aldı. 
  • Aytemiz istasyonlarına yol tarifi alma oranı diğer markalar ile kıyaslandığında %90 arttı. 
  • Self-Servis hizmeti veren Aytemiz istasyonlarının favorilere eklenmesi %113; istasyon detay sayfasının açılması %70 arttı.
  • Aynı zamanda Self-Servis özelliğinin, FB & Instagram & Google’da ilgili hedef kitlelere gösterilerek yüksek görünürlük kazanmasını sağladık.


Kampanya Mecra

Görüntülenme

Tıklanma

FB & IG

105.475

3.763

Google Ads

300.439

2.578

  • Push notification ile son 28 gün aktif olan kullanıcılara ulaştık. Bildirimin gittiği gün uygulama %60 daha fazla açıldı.
  • Aylık 38K ziyaretçi alan blogumuzda Aytemiz Self-servis blog yazısı ile self-servisi anlattık.

Tüm içerikler okundu!

Next page