BENZİNLOG
06
nisan
2020
Case Studies

Sektörün en büyük filo yakıt yönetim sistemine sahip olan Shell, sadakat programı (Shell Club Smart) dahilinde 1,6 milyon aktif kullanıcı sayısına ve 7 milyon kayıtlı müşteriye sahiptir. Benzinlitre kullanıcılarının açık ara en çok yol tarifi aldığı ve marka filtresinde en çok tercih edilen dağıtıcıdır. 

Shell Motor Yağlarının Doğru Kitlelere İletilmesi


Shell Rimula Kamyon motor yağı, tır motor yağı, en iyi ağır vasıta yağı.

Kline & Company tarafından yapılan araştırmada Dünyanın* ve Türkiye’nin** 1 numaralı madeni yağ tedarikçisi olan Shell, Benzinlitre kullanıcılarını akıllı hedefleme ürünleri kullanarak iletişimini gerçekleştirmiştir. İlk proje, RİMULA - Ağır Hizmet Dizel Motor Yağları- ile Benzinlitre’nin ağır vasıta sürücülerine tanıtılması amaçlandı. Uygulama üstünde tır, kamyon, minibüs şöförü segmentasyonunda olan sürücüler bu iletişim sonucunda, en yakın Yağ Değişimi olan istasyonlara yönlendirildi. Shell Rimula’nın uyarlanabilir teknolojisi, gelişmiş yakıt tasarrufu için düşük viskozite özelliği ile aşınmaya karşı üstün bir koruma sağlayan motor yağı, 81 ilde iOS ve Android ağır vasıta sürücülerimize tanıtıldı.

MediaCom ile Yeni Rapor Formatı

Ağır vasıta şoförlerine yapılan başarılı iletişim sonuçlarından sonra SHELL HELİX BİNEK ARAÇ MOTOR YAĞLARI ile Benzinlitre kullanıcılarının %88’ini oluşturan kitle olan bireysel şöförleri hedefledik. Shell Helix Tam Sentetik Motor Yağları doğal gazdan elde edilmekte ve yüksek motor performansı  sağlamaya yardımcı olacak  şekilde geliştirilmektedir. Böylece sürüş tutkunuzun canlı kalmasına yardımcı olur. Shell iletişim ve marka kampanyalarını başarıyla yöneten MediaCom stratejistleri Ali Metin ve Eylem ile özel bir rapor formatı oluşturduk. Bu bağlamda Benzinlitre sürücülerinin ağırlığını oluşturan Shell tercihini detaylı bir şekilde analiz etme şansımız oldu. Öne çıkan davranışlardan bir tanesi, Ege Bölgesi ve İstanbul’da Shell Yağ Değişimi konusunda %58 daha fazla ilgi göstermeleri oldu. 3 aylık hedefin tam 3.6 katıyla gerçekleşen etkileşimler sonucu, Shell ve Benzinlitre şoförlerin telefon tercihleri, demografik yapısı, araç marka model detayında, kullanıcılarını daha iyi tanıyabilmek adına başarılı ve anlamlı sonuçlar elde etti. İzmir plakalı bir sürücünün, Akhisar’dan Afyon’a giderken hangi yağ tercihinde bulunduğunu analiz edebilmek, hoş olsa gerek?

*Kline &Company bağımsız araştırma şirketinin 2014 yılı için hazırladığı Global Madeni Yağlar raporu referans alınmıştır.

**PETDER 2015 Madeni Yağ Satış Verileri referans alınmıştır.

Tüm içerikler okundu!

Next page