BENZİNLOG
01
ekim
2019
Uzun Yol
BenzinLitre
Otomobil
Bridgestone Turanza Yaz Lastiği

BRIDGESTONE TURANZA

Bridgestone’un yaz lastiği olarak tasarladığı Turanza modelleri lastik desenlerine göre kategorize edildiğinde Turanza ER300, Turanza T001, Turanza ER33, Turanza T005 olarak ayrılıyor. Her birini kısaca inceledik.

BRİDGESTONE TURANZA ER300:


Tüm hava koşullarına uygun olarak tasarlanmış olan Bridgestone Turanza ER300 özel asimetrik deseni, optimum eğimli kanalları ve direksiyon hakimiyetiyle ıslak ve kuru zeminde üstün performans sergiliyor.

Almanya’nın ve hatta Avrupa’nın en saygın ve güvenilir otomobil kulüplerinden biri olarak kabul edilen ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil Club) bünyesinde gerçekleştirilen lastik testleri sonucunda ‘’Kesinlikle Tavsiye Edilen Lastik’’ seçilerek 40 lastiği geride bıraktı. Yanal tutunma, yol tutuşu, şerit değiştirme gibi farklı kategorilerde yüksek puanlar alan Bridgestone Turanza ER300 yüksek performans sağlıyor.

BRİDGESTONE TURANZA T001

Bridgestone Turanza T001, Bridgestone’un üst segment, orta segment modeller ve kompakt araçları kapsayan geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Konfor ve güvenliği bir arada vadeden yüksek ve ultra yüksek performanslı yaz lastiği olarak tasarlanan Bridgestone Turanza T001, uzun süreli dayanıklılığı ile kış koşulları hariç tüm tüm otoyol koşulları için uygundur. Bridgestone mühendisleri tarafında tasarlanan Bridgestone Turanza T001, ıslak zeminde NanoPro teknoloji ile yüksek performanslı yol tutuşu ve minimum gürültü ile tercih sebebi olabilecek bir yaz lastiğidir.

Bridgestone Turanza serisinin en gözdesi Bridgestone Turanza ER300’e göre % 15 daha uzun kullanım kilometresi ölçümleri elde edilmiştir. Bridgestone Turanza ER300’den sonra daha iyileştirilerek üretilen Bridgestone Turanza T001 yatay ve dikey uzanan yüksek sertlikteki omuz blokları maksimum frenleme gücü, etkinliği arttırılmış viraj performansı ve üst düzey bir yol tutuş sağlar.

BRİDGESTONE TURANZA ER 33

Bridgestone Turanza ER33, Bridgestone'un spor turlarında ve Infiniti, Lexus ve Toyota'daki sedanların orijinal ekipmanı olarak kullanılan Grand Touring Summer lastiği olma özelliği taşıyor. Düşük gürültü ve yumuşak sürüş ile harmanlamak ve ıslak ve kuru yollarda yüksek performaslı çekiş sağlamak için geliştirildi. Tüm yaz lastiklerinde geçerli olduğu gibi, Bridgestone Turanza ER33 için   de geçerli olan tek kural şudur: Kar veya buz vasıtasıyla dondurucu sıcaklıklar altında sürülmemelidir.

BRİDGESTONE TURANZA T005

Bridgestone mühendisleri Bridgestone Turanza T005'i otomobil sürücülerine ıslak yolda güvenli, uzun kilometre ömrüne sahip ve yakıt tasarrufu sağlayan bir lastik sunmak amacıyla geliştirdi.
Bridgestone Turanza T005’in ön planda olan en önemli özelliği ıslak zeminde sağladığı güvenlik diyebiliriz. NanoPro-Tech polimer teknolojisini Bridgestone’un yoğun silika içerikli hamura dahil etmesiyle sağlanan ıslak zemin güvenliği yüksek performanslı frenleme sağlıyor. Hamur bileşimi sayesinde daha düşük yuvarlanma direnci ve dolayısıyla daha az yakıt tüketimi sunan Bridgestone Turanza T005 bütçenize de tasarruf sağlıyor.


BenzinLitre tüm hava koşullarında güvenli sürüşler diler!

Tüm içerikler okundu!

Next page