BENZİNLOG
24
mayıs
2021
Araç Bakım
Otomobil
Bridgestone Lastik Tavsiyeleri

Bridgestone Lastik Tavsiyeleri

Konu hangi lastik markasının en ideal olduğu sorusuna gelince sürücülerin kafası karışıyor fakat genelde öne çıkan üç marka var: Continental, Lassa ve Bridgestone.

Bridgestone; performans, tutuş ve bütçe dostu olması açısından sürücüler için ideal bir lastik markası. Bridgestone markalı lastik almak isteyen sürücülerin önünde birçok seçenek var. Sürücülerin işini kolaylaştırmak için bu yazımızda Bridgestone Lastik Tavsiyeleri derledik.1. Bridgestone Turanza T005

33 ülkede yayın yapan Autobild Otomobil Dergisi'nin yaptığı Yaz Lastiği Testleri'ne göre Bridgestone Turanza T005, 20 lastik içerisinde ıslak ve kuru yolda frenleme mesafesi bakımından en iyi 2. sırada yer alıyor:

Kuru yolda frenleme yapılırken test aracının hızı: 100 km/s

Bridgstone lastiğin kuru yolda frenleme mesafesi: 35.7 m

Islak yolda frenleme yapılırken test aracının hızı: 80 km/s

Bridgstone lastiğin ıslak yolda frenleme mesafesi: 34.3

Bridgestone Turanza T005 aynı zamanda 2018 yılında Auto Express Otomobil Dergisi'nin Volkswagen Golf üzerinde gerçekleştirdiği testlere göre 10 lastik içerisinde en iyi 7. sırada yer alıyor.


2. Bridgestone Turanza T001 Evo

Toplamda 16 milyon abonesi olan ADAC Otomobil Kulübü'nün 2018 yılında yaptığı Yaz Lastiği Testleri'ne göre Bridgestone Turanza T001 Evo, 14 lastik içerisinde en iyi 2. sırada değerlendiriliyor ve ıslak yollar için en iyi lastik olarak nitelendiriliyor.3. Bridgestone Ecopia EP001S 195/65R15 91H

Yol tutuşu ve fiyat-kalite performansı açısından ideal bir lastik.


4. Bridgestone ER33

Özellikle aşınma dayanımı ve sağlamlık açısından iyi bir lastik.


Bu yazımızda lastik almayı düşünenler için Bridgestone Lastik Tavsiyeleri derledik. Lastik seçiminde bütçe, lastik ölçüsü, araç markası-modeli, kaç yıl kullanılacağı ve yaşanılan il-bölge faktörlerinin de önemli olduğu unutulmamalıdır ve seçim bu faktörler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. 

BenzinLitre uygulamasından aracınız için size en yakın nereden lastik değişimi yapacağınızı detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

BenzinLitre güvenli ve keyifli yolculuklar diler. 

Tüm içerikler okundu!

Next page