BENZİNLOG
20
mart
2021
Benzinlik
Akaryakıt İstasyonu
Bir Petrol Ofisi Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Bir Petrol Ofisi Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Petrol Ofisi yıllardır Türkiye’nin en büyük özel şirketlerinden olmayı başaran bu köklü kuruluş, yurt içinde 81 ilin tamamında 850 ilçeyi kapsayan bayilik ağıyla çok büyük bir kuruluştur. Bunun yanında 2200  civarı akaryakıt istasyonuyla hizmet vermektedir. Petrol Ofisi bayilik 2012 yılında 20,2 milyar TL’lik satış geliri elde eden OMV Petrol Ofisi Türkiye’nin en büyük ikinci özel sektör şirketi konumundadır. 

OMV Petrol Ofisi 2200’e yakın akaryakıt istasyonu, 1 madeni yağ fabrikası, 11 akaryakıt, 3 LPG dolum terminali, 25 havaalanı ikmal ünitesi ve 1,25 milyon metreküpü aşan depolama kapasitesiyle Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketidir. Köklü bir kurumsal şirket olma gereğini müşteriyle yakın ilişki içinde olmanın gerekliliğini her zaman vurgulamaktadır. Peki bir Petrol Ofisi açmak ne kadara mal olur ? Petrol Ofisi bayilik ücreti ne kadar? İstasyonu açmak için gereken Petrol Ofisi bayilik şartları neler ? 

Operasyonel karlılık diye nitelendirdikleri istasyon geliştirme ve yenileme faaliyetleri etkin bir şekilde sürmektedir. Geniş ürün yelpazesiyle hizmet veren Petrol Ofisi, diğer sektörlerle iş birliği yaparak çeşitli kampanyalar da gerçekleştirmeyi ihmal etmiyor. Daha fazla kişiye ulaşmak ve daha fazla tanıtım yapmak adına halka ulaşmaya devam ediyor. Halka hitap eden bir şirket olan Petrol Ofisi bayilik açmak sizler için büyük bir fırsat olabilir.Petrol Ofisi Bayilik Ücreti 

Petrol Ofisi bayilik ücreti yaklaşık olarak 500.000 TL -750.000 TL + gibi tutarlara bayilik sahibi olabilirsiniz. Kesin bilgi alabilmek için yatırım tutarı firma yetkilileriyle yapılan görüşmeler sırasında öğrenilebilir. Türkiye’de bir Petrol Ofisi kurulum maliyeti minimum 1.500.000 TL civarındadır. Ortalama olarak 4.500.000 TL - 5.000.000 TL yatırım sermayesinde ihtiyaç duyulmaktadır. Elbette bu tutarlar birçok faktöre bağlı olabilmektedir. Örneğin:

• Konum 

• Kuracağınız istasyonun hangi markaya ait olduğu

• Teminat bedelleri

• Arazi fiyatları vb. 

bahsettiğimiz rakamlardan daha da yüksek olabilmektedir. Petrol Ofisi bayilik açmadan önce planlı olmanız ve yetersiz sermaye sorunu yaşamamak için mutlaka işe başlamadan önce bir finansal iş planı hazırlamanız gerekir.

Petrol Ofisi Bayilik Başvuru

Petrol Ofisi için akaryakıt benzin istasyonu bayilik başvurusu yapmak bir form doldurmak kadar kolay. Petrol Ofisi bayisi olmak için talebinizi PO Formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

 Akaryakıt istasyonu açma maliyetini detaylı olarak incelemek isterseniz blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

BenzinLitre İyi Sürüşler Diler...

Tüm içerikler okundu!

Next page