BENZİNLOG
08
ekim
2018
Benzinlik
Kampanyalar
Aygaz
BenzinLitre AYGAZ İş Birliği

BenzinLitre ve Aygaz işbirliği ile inovatif bir kampanya vakası 

LPG sektörünün tüpgaz ve otogaz segmentlerinde Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en güvenilir markası Aygaz, yerli girişim BenzinLitre uygulamasında yerini aldı. Tüpgaz ve otogaz segmentlerinde üç yıl üst üste müşteri bağlılık seviyesi en yüksek marka olan Aygaz, BenzinLitre uygulamasıyla konum bazlı kişiye özel teklifler sunarak binlerde kişiyi istasyonlarında ağırladı. Marka Müdürü Gülem Kaya Özden, BenzinLitre ile yaptıkları kampanyada yakıt sektöründeki markalar gibi daha önce bir çok online kampanya yaptıklarını ancak BenzinLitre’nin “anlık yakıt ihtiyacı” olan kullanıcıya ulaşmada büyük bir kolaylık sağladığını iletti ve kampanya stratejilerini paylaştı.


Yakıt sektöründe ölçümleme BenzinLitre ile hız kazandı.

Yakıt markaları pazarlama harcamalarında halen geleneksel reklam kanalları olan radyo ve TV’ye ciddi bütçeler ayırabiliyor. BenzinLitre ekibi ile ortak geliştirdiğimiz projelerden birisi online harcamaların offline’da takip edilebiliyor olmasını sağlamaktı. Sosyal medya ve online reklam araçları her gün daha önemli bir yere geliyor olsa bile araçların otogaz alımı fiziksel dünya içerisinde gerçekleşiyor. Bu noktada, dijital harcamaların istasyonlarımıza satış olarak döndüğünü detaylı ve kolay bir şekilde görebilmek oldukça heyecan verici oldu. Bolu, Kastamonu ve Eskişehir’de Paro kartlı kullanıcılara özel bir kampanyamız vardı. Bu bağlamda BenzinLitre ile bu bölgede uygulamayı kullananlara lokasyon hedefli özel bannerlar gösterdik. Bu bannerlara tıklanması sonrasında hangi istasyonların seçildiğini ve yol tarifi alındığını takip edebiliyoruz. Pazarlama açısından, Türkiye’de anlık yakıt ihtiyacı olan kullanıcıya ulaşmada ve bunun birebir dönüşümünü takip etmede önemli bir gelişme sağlamış olduk.

Otogaz segmentli kişiselleştirme 

LPG, ekonomik ve çevreye duyarlı olması sebebiyle her geçen gün daha fazla sürücünün tercih ettiği bir yakıt türü haline geldi. Uygulama üzerinde de en yaygın kullanılan yakıt tipi %37 ile LPG sırasıyla %32 dizel %29 ile benzin. AYGAZ olarak LPG’li kullanıcılara gösterdiğimiz bannerlarımız ile AYGAZ bayiileri kolayca filtrelenip yol tarifi alınabiliyor. Benzin ve Dizel kullanıcılarına ise bu zamana kadar LPG kullansalar ne kadar tasarruf sağlayabileceklerini gösteren bannerlarımızı çıkarttık. Otogaz dönüşümü yaptırmaları konusunda motive etmeye çalıştık. Böylece hem mevcut LPG kullanıcılarına hem LPG dönüşümü yaptırmak isteyebilecek kullanıcılara tek bir platform üzerinden özel iletişim ve çözüm sunabildik. Coğrafik Hedefleme ile Gizli Teklifler BenzinLitre’nin “gizli teklifler” reklam modeli ile istasyonun 15-20km çevresinde olan ve o esnada yakıt arayan kullanıcılara, ilgili istasyonun özel teklifini gösterdik. Bolu, Kastamonu ve Eskişehir’de yapılan kampanya ile 7945 kişiye gösterim sağladık. Bu sayede Aygaz kişiye ihtiyacı olduğu, karar verme noktasında doğru fırsatı sunabilmiş oldu.


İlgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz:
https://www.sozcu.com.tr/2018/otomotiv/benzinlitre-kullanicilarina-ozel-firsatlar-2662153/


Tüm içerikler okundu!

Next page