BENZİNLOG
23
nisan
2019
Benzinlik
Benzinlik için Kredi

Benzinlik Açmak İçin Kredi

Akaryakıt 160 milyar TL’nin de üstünde hacmiyle Türkiye’nin en büyük sektörü. 30 milyona yakın sürücü, 23 milyona yakın araç… Tüm bu istatistikler benzinlik açmak isteyenlerin hevesini katlıyor. Dışarıdan karlı görünüyor fakat benzinlik açmak göründüğü kadar kolay değil. Öncelikle aşmanız gereken akaryakıt istasyonu maliyeti var. Çoğu girişimci için benzinlik açmak için kredi alabilir miyim sorusu akla geliyor. 

Bu yazı öncesinde akaryakıt lisans başvuru evrakları yazımızı okumanızda fayda var. 

Benzinlik açmak için kredi almadan önce bir plan yapmalısınız. Mevcut istasyonu mu satın alacaksınız yoksa yeni bir tesis mi inşa edeceksiniz? Yeni istasyon büyük risk, ama şartlar elverişli ise neden olmasın? Hali hazırda var olan bir istasyonu almak ise büyük avantaj. Hazır tesis, müşteri, sistem size bir başlangıç cirosu sunuyor.

Bankalara benzinlik açmak için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Fakat kredi başvurusunu nasıl ve kim olarak yapacağınız önemli. Şirket adı altında ve şahıs olarak yaptığınız başvurular arasında fark var. Akaryakıt istasyonu maliyeti de oldukça yüksek. Markalarla da irtibat halinde olmanız gerekiyor. Sonuçta istasyonunuzda bir akaryakıt markasının logosunu taşıyacaksınız. 

Kararınızı verdikten sonra bankalara müracaat edebilirsiniz. Bankaların  redi yetkilileriyle işletme kredileri hakkında görüşün. Yatırımcınız da olabilir. Aracı kuruluşlar size ek fırsatlar sağlayabilir. Size bu işin maliyetinin 500.000 TL ile 10.000.000+ seviyesinde bir fiyata mal olabileceğini göz önünde bulundurun. 

akaryakit istasyonu maliyeti hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz. 

Tüm içerikler okundu!

Next page