BENZİNLOG
23
ekim
2021
Gündem
Benzinin Litre Fiyatı 11 TL'ye Çıkabilir

Benzinin Litre Fiyatı 11 TL'ye Çıkabilir

EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, devletin Eşel Mobil Sistemi’ni geliştirmemesi durumunda akaryakıt fiyatlarında, benzinde 2.53 ₺, motorinde 2.05 ₺ ve LPG de litrede 1 ₺ Katma Değer Vergisi (KDV) eklenmek zorunda kalınacağını belirtti.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası Başkanı Fesih Aktaş, düzenleme yapılmadığı taktirde, benzinin litre fiyatının 11 ₺ olabileceğini, motorine 2 ₺, LPG'ye de 1 ₺ zam gelebileceğini söyledi. 

Akaryakıt fiyatları son olarak geçtiğimiz günlerde yeniden zamlandı. Son olarak LPG'ye 22 kuruş zam gelmişti. Motorin fiyatları zamlarla benzin fiyatlarını geçti. Akaryakıtta ÖTV alanının sıfırlanmasıyla zamlar pompa satış fiyatlarına yansıdı.

EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, Eşel Mobil Sistemi’ne dikkat çekerek, devletin Eşel Mobil Sistemi’ni geliştirmemesi durumunda akaryakıt fiyatlarında, benzinde 2.53 ₺, motorinde 2.05 ₺ ve LPG de litrede 1 ₺ Katma Değer Vergisi (KDV) eklenmek zorunda kalınacağını belirten Aktaş, "Bu da benzinde fiyatın litrede 11 liraya çıkması demektir." dedi.


Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlardan önceden haberdar olmak için BenzinLitre uygulamasını indirebilirsiniz.

BenzinLitre Güvenli Sürüşler Diler...

Tüm içerikler okundu!

Next page