BENZİNLOG
15
aralık
2019
Yakıt
Tasarruf
Yakıt
Tasarruf
Benzin Ne Zaman Alınmalı

Benzin Ne Zaman Alınmalı?

Yükselen akaryakıt fiyatları, tüketiciyi tasarruf etme yöntemleri aramaya itiyor. Sırf bu sebepten Petrol Ofisi ve Aytemiz gibi büyük markaların da bazı istasyonları dahil halk günleri yapmaya başladı. Bu tarz günlerde  ortalama fiyattan daha ucuza benzin alma şansınız var. Fakat bu tip istasyonlar maalesef popüler destinasyonlardan veya paralı otoyollardan ziyade, şehir içinde yer alıyor. BenzinLitre kullanarak da çevrenizdeki en ucuz istasyonlara ulaşabileceğinizi unutmayın! Güncellemelerimiz arasında rota oluşturma da var :) Peki durumu formülize etmeye çalıştığımız zaman, benzin ne zaman alınmalı?

Benzin Ne Zaman Alınır?

Resmi bir açıklama olmasada özellikle 2019 zamlar PAZARTESİ günü yapıldı. BenzinLitre kullanıcılarını analiz ettiğimiz zaman, haftasonunu araç bakıma ayıran kullanıcılarımız yakıt alımını da PAZAR günü gerçekleştiyor. Pazar günü ucuzdur demiyoruz. Lakin kullanıcı davranışı yakıtın PAZAR günü alındığını söylüyor. 

Eğer niyetiniz ucuz yakıt bulmaksa, BenzinLitre mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz. 2019 Aralık ayı itibariyle istasyondan istasyona benzin yakıt farkı 65 kuruşun üstünde. Class, Termo, Teco gibi markalar genelde piyasanın altında fiyatlarla benzin satıyor. Bu gibi markalara yine BenzinLitre üzerinden ulaşabilir ve tek depoda 50 TL'ye kadar tasarruf edebilirsiniz. 

Akaryakıt istasyonlarında benzin ne zaman alınmalı diye sorduğumuzda ise farklı tavsiyeler karşımıza çıktı. Sıcaklıktan etkilenen yakıtın, ısıya bağlı olarak daha yoğun olabildiğine dair bir iddia var. Fakat siz günümüz teknolojisinde, özellikle büyük markalarının tanklarının bu tarz durumlar düşünülerek üretildiğini bilin. 

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler. 

Tüm içerikler okundu!

Next page