BENZİNLOG
05
eylül
2018
Yakıt
Benzin Nasıl Saklanır?

Benzini evde bulundurmak çok tehlikelidir. Depo gibi bir yeriniz varsa daha anlamlı ve güvenli olacaktır. Güneş görmemesi ve serin bir yer olması önemli. Pet şişesi genellikle tercihen edilen bir yöntem olmasına rağmen kesinlike doğru değildir. Tüm gaz silindirleri yağ, gres, benzin dahil yanıcı maddelerden uzakta ve serin, kuru, iyi havalandırılmış ortamlarda depolanmalıdır. Silindirin herhangi bir kısmını 257oC’nin üzerinde bir sıcaklığa maruz bırakmayınız.

Bekleyen benzin bozulur mu?

Bekleyen benzin bozulabilir hatta renk değiştirir. Cam şişe bile kullansanız zamanla içinde tortu bırakabilir. Benzinin saf olması, saklama koşulları bu duruma etki edebilir. Kullanmakta ısrarcı iseniz, çok bekleyen benzin kademeli olarak deponuza girsin. Bekleyen yakıtı sonuna kadar kullanmamaya çalışın ve çeyrek depoyu gördüğünüzde üzerine yakıt ilave etmeye devam edin.

Çelik Benzin Bidonu Nedir?

Aslında çelik benzin bidonu denilen metal benzin bidonudur. Delinmelere ve çarpmalara karşı dayanıklı olması için tasarlanır. Dış yüzeyi hava şartlarına ve darbeye karşı dayanıklı hale getirmiş olursunuz

Mazot Saklama Koşulları

Yasa gereği mazot saklama ve bidona yakıt alma yasal suç teşkil edeceği durumlar olabilir. Emniyet izni olmadan bildiğiniz üzere bidona yakıt alamazsınız. Mazot benzin kadar tehlikeli değil. Mazot da yanıcı ve patlayıcı özelliğe sahiptir. Bekleyen mazot eğer su şişesinde ve ısrarla koymayı düşünüyorsanız, tortu yaptığını fark ettiğinizde bunu süzgeçten geçirin ve dibini depoya doldurmayın. Dolum yapmadan önce pet şişenin ağzını açık bırakın ve suyun uçmasını sağlayın. Burada yer alan bilgilerin kendi sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Motorcular, tekne sahipleri ve bir çok farklı sebepten sürücüler yakıt depolamayı tercih edebiliyor. Bekleyen yakıtı kullanmakta ısrarcı iseniz güvenliğinizi üst seviyeyi çıkarmanızı tavsiye ediyoruz. 

Tüm içerikler okundu!

Next page