BENZİNLOG
06
mayıs
2019
Araç Bakım
Benzin Kapağı Açılmıyor

Benzin Kapağı Açılmıyor 

Bu yazımızda benzin kapağı açılmıyor ise depo kapağının nasıl açılabileceğini inceleyeceğiz. Depo kapağı paslanmadan yada mekanizma arızası sebebiyle  açılmayabilir. Paslanma durumunda pense, ingiliz anahtarı gibi aletlerle depo kapağını açıp günü kurtarabilirsiniz. Devamın ise depo kapağını değiştirmelisiniz.

Tuşlu sistemde de depo kapağı açılmıyor olabilir. Bu durumda alternatif yol olarak akü kutup başını söküp yeniden takabilirsiniz. Bu işlemi aracın beynine reset atmaya benzetebiliriz. Fakat bu %100 çözüm sağlayacak bir yöntem değildir. Tuşa bastığınızda ses geliyorsa problem sistemde değil, kapak kısmındadır. Bu durumda tornavida gibi aletlerle kapağı zorlamanız mekanizmaya zarar verir. Elektrik teknikerleri bu problemde imdadınıza yetişebilir. Aracınızın kullanma kılavuzunu inceleyin, bagaj kısmından yakıt deponuzu manuel olarak açabileceğiniz bir mandal olabilir. Tüm sorununu bu şekilde kökten çözersiniz.

Elle Açılan Yakıt Depo Kapağı Açılmıyor 

Elle açılan depo kapağının açılmaması durumunda, öncelikle aracın bagaj kısmından girerek depo kapağını sökmeniz gerekiyor. Pas sökücü ve yağlarla mekanizmayı iyice temizledikten sonra mekanizmayı toplayıp yerine oturtun. Yakıt depo kapağı, benzin kapağı tekrar açılıp kapanacaktır. Yapamam derseniz hiç bulaşmadan ustaya götürün açılmayan depo kapağı probleminizi çözecektir. 

Tüm içerikler okundu!

Next page