BENZİNLOG
20
temmuz
2018
Benzinlik
Benzin İstasyonlarını Nereye Şikayet Edebilirim?

BENZİN İSTASYONLARINI NEREYE ŞİKAYET EDEBİLİRİM?

Günümüzde benzin istasyonları, sürücülerin sadece akaryakıt alıp çıktıkları bir platform olmanın çok ötesinde yer alıyor. Büyük ya da küçük olsun, artık çok karmaşık yapılar haline gelen benzin istasyonları içinde en temel olarak tuvalet, market, araç yıkama hizmetleri yer alıyor. Bunun dışında mescit, restoran, kafe, terzi, berber, Starbucks, araç servis, motel gibi hizmetler sağlayan istasyonlar da mevcut. Haliyle bu kadar farklı alanlarda hizmet veren istasyonlar olunca, müşteri ile olan etkileşimin artması ve bununla beraber gelen şikâyetlerin olması oldukça olağan durum. Peki benzin istasyonlarıyla ilgili bir problemimiz olduğunda, benzin istasyonlarını nereye şikayet edebiliriz?

1-     EPDK(Enerji ve Petrol Denetleme Kurulu) 

EPDK elektrik, petrol, doğalgaz ve LPG sektörü ile ilgili kullanıcı şikayetleri ile etkin ve hızlı bir şekilde ele almak için oluşturduğu platform üzerinden size hizmet vermektedir. Burada dolduracağınız şikayet formu EPDK tarafından değerlendirilir ve gerekli görüldüğü tekdirde inceleme yapılır ve yaptırılır.

EPDK.org.tr/EPDK.be/Default.aspx">https://tuketici.EPDK.org.tr

2-     Şikayet Siteleri

www.sikayetim.com ve www.sikayetvar.com gibi platformlar üzerinden gerçekleştireceğiniz şikayetler, çoğu marka tarafından takip edilir ve gerekli düzeltmenin yapılması, mağduriyetin giderilmesi için çalışmalar yapılır. Birçok akaryakıt markasının da içinde bulunduğu bu platformlar markaya ulaşmak adına en iyi çözümlerden biri. Shell, Opet, Aygaz, BP, Petrol Ofisi, Total gibi markalara bu web siteleri üzerinden şikayet ve önerilerinizi bildirebilirsiniz. 

Bu web sitelerinde üye olduktan sonra Şikayetiniz, Şikayet Başlığı(İstasyon ve Yakıt Şikayet ve Sorunları gibi), Şikayetçi Olduğunuz Firma,  Varsa Görsel gibi başlıkları doldurarak siteye giren herkesin görebileceği bir şikayet yayınlamış olursunuz. Ayrıca markanın şikayetiniz üzere size yazdığı mesaj da yine herkese açık. 

3-     Markaların Kendi İletişim Kanalları

Markadan markaya farklılık gösteren, genelde Öneri / Şikayet Formu ya da Müşteri Hizmetleri başlığıyla markanın web sitesinde bulunan formlardan markalara ulaşabilirsiniz. Yine bu web sitelerinde markaların iletişim bilgilerine de ulaşmak mevcut. Birkaç örnek paylaşacak olursak 

1.     https://www.shell.com.tr/about-us/contact-us/

2.     https://www.opet.com.tr/oneri-sikayet

3.     https://www.petrolofisi.com.tr/iletisim

4-     BenzinLitre

Yukarıda bahsettiğimiz şikayet edilebilecek alanlar dışında şikayet/ önerilerinize hızlı yanıt arıyorsanız BenzinLitre en doğru platform. Oldukça interaktif olup markalara, istasyonlara yazdığınız yorumlar en hızlı buradan ilgili kişilere ulaşmaktadır. İlgili kişiler tarafından görülmediği taktirde BenzinLitre markalar ile sürekli iletişim halinde olduğundan ötürü sizlerin geribildirim & şikayet ve önerilerini kısa sürede ilgili markalara iletmekte.
 İstasyonları nasıl puanlarım,  yorum yaparım, şikayet ederim diyorsanız? İstasyonları listelediğinizde istasyon detay ve istasyon pop-up ekranlarında yıldız gördüğünüz alanlara dokunun, puanlama ve yorum yazmak için bir ekran çıkacaktır. Bu özelliklerle istasyonda aldığınız hizmeti değerlendirebilir bunu diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. 5 üzerinden vereceğiniz puan istasyon puanı olarak gözükecektir. Yapılan yorumlar da sizin tercihinizde etkili olacaktır. Tüm istasyonların puanına ve yorumlarına uygulama üzerinden ulaşmak mümkün. Yorumlarınızı bekliyoruz !

Tüm içerikler okundu!

Next page