BENZİNLOG
12
haziran
2018
Uzun Yol
Bayramda yola çıkacaklar dikkat

Bayramda yola çıkacaklar dikkat


Bayramda yola çıkmak özellikle İstanbul’dan yapılan yolculuklarda stratejik davranmanız, sürüş konfor ve güvenliğini üst seviyeye çıkarmanızı sağlayabilir. Türkiye en fazla trafik kazası yaşanan 10 ülkeden birisi. O yüzden önce güvenlik:Bayramda yol güvenliğini sağlamak için 6 uyarı


1- Çocukların yeri arka koltuktur. Çocuklar önemli o yüzden bol boyunca trafik kadar onları da takip edelim.

2- İlk yardım çantası, yangın tüpü, yedek lastiği ile takım ve avadanlıklar (kriko, bijon anahtarı ve varsa şifreli bijon ,tornavida ve pense) bulunduğuna emin olun.

3- İyice dinlenilmeli, uykulu yorgun ve alkollü yola çıkılmamalı, sık sık mola vermeniz dikkat ve odaklanma kabiliyetiniz için önemli.

4- Yolculuk öncesinde ve sırasında lastiklerin basıncı önemli. BenzinLitre uygulaması ile hava/su özelliği olan istasyonlar yardımcınız olacaktır. 

5- Aracınızın altında yağ ve su kaçağı olmadığına emin olun. Eğer uzun süredir kullanmadıysanız 5-6 dakika aracınızı çalıştırıp, yeni bir park alanına park edip bir süre bekleyin. Park alanında yağ ve su kaçağı bulunuyorsa yola çıkmadan önce mutlaka servise uğrayın

6- Temiz bir araç, hem dış hem iç yol konforunu arttıracağı gibi son dönemde özellikle çocukları etkileyen alerjik vakaların artmasına engel olur.


Bayramda yola ne zaman çıkmalı?


Bayramda yola ne zaman çıkmalı 2018 yılı için verilerimize göre arife günü saat 05.00 ile 08.20 arası en uygun saatler. Kuzey Çevre Otoyolu güzergahınızda olmasa bile hızlı ulaşım için tercih etmenizde fayda var. TEM ve D-100 yollarına kıyasla zamanda 3 kat tasarruf edebilirsiniz. Uzunçayır Kavşağı'ndan Çayırova Kavşağı'na kadar yüksek yoğunlu trafik, yine Dilovası’na kadar bayramda İstanbul’dan çıkış (kaçış) için yoğunluk beklenen iki bölge. Bu anlamda kahvaltı ve mola ihtiyaçlarınızı bu engelleri geçtikten sonra yapmanızda fayda var.


Bayramda yola çıkanlar nerede mola vermeli?


BenzinLitre uygulaması ile sevdiğiniz kahve markaları Kahve Dünyası ve Starbucks olan istasyonları, dinlenme tesisleri ve yeme-içme ile ilgili bilgileri filtreleyip, kullanıcı yorumlarından faydalanabilirsiniz. Dinlenme Tesisleri ile ilgili bir kaç tüyo:


1- Otobüslerin ağırlıkla durduğu dinlenme tesislerinde tuvalet paralı olabilir ve yoğunluğun fazla olmasıyla tuvaletleri pis olabilir. 

2- Otobüslere ev sahipliği yapan dinlenme tesisleri, otomobil kullanıcıları için pahalı bir yemek tercihi olabilir. Zira otobüs-dinlenme tesisi anlaşmalarından ötürü ortalama fiyatların üzerinde hizmet almanız muhtemel. Yol kenarlarında sadece otomobillerin durduğu istasyonlar daha doğru tercih olabilir.


Bayramda hangi gün yola çıkmalı, nasıl çıkmalı ve nerelerde durmalı blog postu sevdiklerinizi paylaşmayı unutmayın. BenzinLitre ile tasarruflu, doğru ve konforlu bayram yolculuğu geçirmeniz dileğiyle.


Tüm içerikler okundu!

Next page