BENZİNLOG
28
Şubat
2020
Uzun Yol
HGS
Otomobil
Bayramda Trafik Nasıl Olur 2020

Bayramda Trafik Nasıl Olur 2020

Bayramlar, çalışanlar için bir diğer adıyla tatiller. Malumunuz ramazan ve kurban bayramlarında herkes bir yerlere kaçar, o kısıtlı zamanı aileyle geçirmek, kafa dinlemek, il dışındaki aile ziyareti vb için kaçış yolu olarak görürler. Ve hatta bayram tatillerinin hafta sonuna denk gelmesi korkulu rüyamızdır, çünkü tatil boşa gitmiş olur. Tabii ki bu durum herkeste oluşunca, bir yerlere kaçmaya çalışırken aslında bayram trafiğinin ortasında sıkışıp kalınıyor... Bayram tatilinin önceki gününde bayram trafiği etkisi ile trafik %200 artış gösteriyor. 

2020 Bayram Tarihleri Nelerdir? 

23 Mayıs Ramazan Bayramı Arefesi

24 Mayıs Ramazan Bayramı 1.günü

25 Mayıs Ramazan Bayramı 2.günü

26 Mayıs Ramazan Bayramı 3.günü

bayramda-trafik-nasil-olur-202030 Temmuz Kurban Bayramı Arefesi

31 Temmuz Kurban Bayramı 1.günü

01 Ağustos Kurban Bayramı 2.günü

02 Ağustos Kurban Bayramı 3.günü

03 Ağustos Kurban Bayramı 4.günü

Bu tarihlere şimdiden tatil planları yapıldı bile! Türkiye'de yaklaşık 23 milyon araç sahibi olduğunu düşünürsek ülkedeki trafiğin artması kaçınılmaz oluyor.  

Bayramlarda Hangi Gün Yola Çıkılmalı?

Özellikle İstanbul'da olmak üzere bayram trafiğinin en yoğun olduğu gün bayram tatilinin bir gün öncesi olarak belirlenmiştir. Bayram sabahı da trafiğin yoğun olduğu saatlerdir. Trafiğe kalmak istemiyorsanız, 

2020 Ramazan Bayramı için; 22 Mayıs'ta veya 24 Mayıs akşamında yola çıkmanız, 

2020 Kurban Bayramı için; 29 Temmuz'da veya 31 Temmuz akşamında yola çıkmanız öneriliyor.

Bayramın ikinci gününde ise trafik son derece azalıyor. Çünkü kimsecikler kalmıyor... Örnek vermek gerekirse, bayram tatilinin ilk gününde İstanbul - İzmit arasında normal günlere nazaran trafiğin %200 artması ve böylelikle ort. 90 dakikada ulaşılabilen yolun bayram trafiği dolayısıyla 270 dakikaya kadar çıkması son derece beklenen bir durum. 

BenzinLitre İyi Tatiller Diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page