BENZİNLOG
19
temmuz
2021
Uzun Yol
Bayramda Gidilecek Yerler 2022

Bayramda Gidilecek Yerler 2022

2022 yılında Kurban Bayramı tatili gezmek isteyenler için kaçmaz bir fırsat. bu tatili değerlendirmek isteyenler için deniz ve tarihin iç içe olduğu Bayramda Gidilecek Yerler 2022 listesi oluşturduk:


1. Datça/Muğla

Can Yücel tarafından zamanında “Kibrit çakıyorsun karanlıkta badem çiçeklerini görmek için / Ve mart denizlerinde tedirgin bir çift sarnıç gemisi gözlerin / Bir iş açacaksın sen başımıza yangın mı olur artık, bahar mı?” dizeleriyle betimlenen Datça, püfür püfür esen rüzgarları ve masmavi deniziyle tam bir doğa harikası. Bayramda Gidilecek Yerler 2022 listesinde üst sıralarda yer almayı kesinlikle hak ediyor. Datça'da bütçenizi zorlamadan yapabileceğiniz aktiviteler:

> Tarihi milattan önce 14. yüzyıla kadar uzanan Knidos Antik Kenti'nde geçmişe doğru bir serüvene çıkın.

> Hayıtbükü, Kızılbük, Ovabükü ve Palamutbükü gibi Datça’nın birbirinden güzel plajlarını keşfedin.

> Datça çarşısında badem ezmesi, badem kahvesi gibi lezzetlerin tadını çıkarın.


2. Asos/Çanakkale

Sönmüş bir yanardağın üzerinde yer alan, andezit kayalıklarıyla çevrili doğa harikası Asos'da gezip görülecek yerler çok, gezmekten yorulduğunuzda da Ege'nin temiz sularında serinleyebilirsiniz. Çanakkale'nin havası özellikle yakıcı sıcakların devam ettiği Temmuz ayında size çok iyi gelecek. Asos'da gezebileceğiniz yerler:

> Assos Antik Limanı

> Assos Antik Kenti

> Athena Tapınağı

> Zeus Altarı

> Yeşil Liman Koyu


3. Kaş/Antalya

Gerek pırıl pırıl denizi ve plajıyla gerek de gece hayatıyla Kaş, hem eğlenmek hem de dinlenmek isteyenler için biçilmiş kaftan. Kaş yöresinde uygun fiyata yapabileceğiniz aktiviteler:

> Kaş ile Kalkan'ın tam ortasında yer alan Kekova'ya giderek tekne turlarına katılmanızı tavsiye ederiz. 

> Antalya sıcaklarından bunalırsanız Gömbe Yaylası'nda ılık ılık esen rüzgarın tadını çıkarabilirsiniz. 

> Muğla'nın Fethiye ilçesi ve Antalya'nın Kaş ilçesinin sınırında bulunan Salıkent Kanyonu turlarına katılabilirsiniz. (Fethiye-Antalya arasına yolunuz düşerse buradaki 18 km uzunluğundaki Saklıkent kanyonunu görmenizi şiddetle tavsiye ederiz.)


4. Amasra/Bartın

Karadeniz'de doğayla iç içe bir kasaba olan Amasra, sakin bir tatil geçirmek isteyenler için birebir. Amasra'ya uğradığınızda Amasra'nın yöresel lezzetlerinden olan Amasra Pidesi'ni tatmadan geçmeyin. Amasra'da gezebileceğiniz yerler:

> Amasra Kalesi

> Çekiciler Çarşısı

> Kemere Köprüsü

> Amasra Müzesi

> Direkli Kaya


5. Adrasan/Antalya

Adrasan, Kumluca'ya yakın, 2 km uzunluğundaki plajı ile dinginliği size garanti ediyor. Plajda hem kumlu hem çakıllı, hem sığ hem derin yerler mevcut. Kısacası, herkese uygun bir tatil mekanı Adrasan. Adrasan'da birçok küçük koy olduğundan tekne turlarına katılmanızı öneririz. Adrasan'da gezilecek yerler:

> Adrasan Koyu

> Adrasan Deresi

> Gelidonya Feneri

> YanartaşBayramda yol durumunu merak ediyorsanız "Bayramda En Kalabalık Yollar 2022" başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

BenzinLitre keyifli ve güvenli yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page