BENZİNLOG
18
temmuz
2021
Uzun Yol
Bayramda En Kalabalık Yollar 2022

Bayramda En Kalabalık Yollar 2022

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle yollar hareketlendi. Tüm Türkiye gerek sevdiklerinin yanına gerek de yılın yorgunluğunu atmak için tatile doğru yollara düşerken herkesin kafasındaki soru aynı: "Bayramda En Kalabalık Yollar 2022 hangileri?" "Bayramda En Kalabalık Yollar 2022" başlıklı yazımızda bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız. 

2.5 senedir pandemi nedeniyle ekonomik olarak zor durumda olan oteller ve tatil köyleri 2022 yılı yazında neredeyse %100 doluluğa ulaştı. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Bayram dönemi için akraba eş dost ve kendi yazlıklarına seyahatlerle birlikte 10 milyon kişinin seyahat etmesini ve 10 milyar TL’lik bir ekonominin oluşmasını bekliyoruz” dedi. Tatil süresinin uzun olmasıyla birlikte talebin arttığını belirtti. Sektör temsilcileri otellerde boş yer bulunamayacağını ve tatil boyunca 10 bin şehirler arası otobüsün hizmet vereceğini aktardı.2022 yılında bayramda en kalabalık yollar,

> Memleketlerine gitmek için İstanbul'dan yola çıkanlar Anadolu Otoyolu'nun Düzce ve Bolu geçişlerinde uzun kuyruklar oluşuyor.

> Karadeniz'e doğru gitmek isteyen araçlar, Gerede-Karadeniz Bağlantı Yolu'nda trafik oluşmakta. 

> Özellikle gece vakti yola çıkan sürücüler nedeniyle bağlantı yolu ile Bolu-Samsun yolunda trafik zaman zaman durma noktasına geliyor.

> Anadolu Otoyolu'nun Sakarya kesiminde Akyazı ve Hendek mevkileri arasında da araç yoğunluğu yaşanıyor.

> Sabah saatlerine yola çıkan sürücüler TEM Otoyolu Ankara istikametinde yoğun trafiğe sebep oluyor.


Bayramda trafik durumunu merak ediyorsanız sizi "Kurban Bayram Trafiği Ne Zaman Başlar 2022" başlıklı yazımıza bekleriz.

BenzinLitre güvenli ve keyifli yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page