BENZİNLOG
21
mayıs
2019
Otomobil
Aracıma Arkadan Vurdular Ne Yapmalıyım?

Aracıma Arkadan Vurdular Ne Yapmalıyım?

Öncelikle geçmiş olsun :( araca arkadan vurdular ise aslında yapılması gerekenler karışık ve zorlu değil. Mutlaka kaza yerinin ve arabaların fotoğrafını çekmeyi unutmayın, plakalar gözüksün!

Araca arkadan vurdular ise tutanak tutun. Hem siz ve karşı araç sahibine yazın, imzalatın. Karşı araç sürücüsünün ehliyet ve ruhsatının fotokopisini alın. Tutanağın aslı ne olur ne olmaz sizde kalsın. Mağduriyet sizde. Eğer kaskonuz var ise elinizdeki evraklara kendi ehliyet ve ruhsat fotokopinizi de ekleyip aracınızı servise bırakabilirsiniz. Bu noktada bir ödeme yapıp yapmayacağınıza servis ve ekspertiz karar verecektir. Çok çok yüksek ihtimal bir şey çıkmaz.

Aracın kaskosu yok ise yetkili servise yada güvendiğiniz bir tamirciye de bırakabilirsiniz. Ödeme yapacağım endişesi taşımanıza gerek yok. Arkadan çarpan sürücü suçludur. Karşı tarafın trafik sigortası masrafınızı karşılar. Araca arkadan vurdular ise  kaza sonrası çıkan masrafa göre değer kaybınız için sorularınız varsa sigorta şirketinize danışın. Rapordan çıkan fiyatın düşüp düşemeyeceğini sorun (Bazen çok ufak onarımlar 10.000+ TL fiyatlara mal olabiliyor). Yeni dosya açmanız gerekebilir.

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page