BENZİNLOG
19
Şubat
2019
Oto Yıkama
Araç Yıkatanlar için Yeni Düzenlemeler Belli Oldu!

Araç Yıkatanlar için Yeni Düzenlemeler Belli Oldu!

Artık aracınızı yıkatırken hasar oluşması durumunda, Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuru yaparak zararınızın teminini talep edebilirsiniz. 

TSE (Türk Standartları Enstitüsü) ‘nin konuyla ilgili oto yıkamacılar için TS 11526 İş Yerleri-Motorlu Kara Taşıtlarının Yıkama ve Temizleme İşlerini Yapan Yerler İçin Kurallar- Standardını yayınladı. Eski standartlar artık yürürlükte değil.

Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu konu ilgili soruları yanıtlarken oto yıkama hizmeti alırken yaşanan mağduriyetlerin bu düzenleme ile son bulacağına değindi. 

Aracınızı yıkatırken döşemelerde renk silinmesi, boya çizilmesi gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Artık bunlar yada benzer durumlarla karşılaştığınızda zararınızı kolaylıkla tazmin edebileceksiniz. Eğer yıkama işleminde TSE düzenlemelerini ihlal eden bir durum varsa hasarınızın karşılanmasını isteyebilirsiniz. Bu düzenlemeden önce bu tip hasar durumlarının nasıl sonuçlanacağı oldukça belirsizdi. 

Düzenleme sonucunda, uzman bilir kişi tarafından yapılan incelemede düzenlemeye uymayan personel, malzeme,  temizlik ürünü kullanılması durumunda oto yıkama firması masrafınızı karşılamak zorundadır.


Tüm içerikler okundu!

Next page