BENZİNLOG
24
mart
2019
Araç Bakım
Arabaya Üzerine Damlayan Reçine Nasıl Çıkar?

Arabaya Üzerine Damlayan Reçine Nasıl Çıkar?

Özellikle sıcak bölgelerde aracınızı ağaç altına park ederseniz, döndüğünüzde arabaya üzerine damlayan reçine ile karşılaşmanız çok olası. Ama maalesef elinizle ya da tırtıklı bir cisimle bu lekeleri çıkartmanız pek mümkün değil. Hatta bunu yaparken yüzeye zarar bile verebilirsiniz.

Arabaya üzerine damlayan reçineyi çıkarmanız için çeşitli kimyasal spreyler mevcut. Oto marketlerden 30 TL seviyelerinde bir fiyata bu spreyi satın alabilirsiniz. Kendi imkanlarınızla da reçine lekesini çıkarabilirsiniz. Bu konuda en popüler malzeme benzin. Yumuşak bir beze, çok fazla olmamak üzere benzin damlatıp aracınızın reçine damlamış yüzeyini silerek arabaya üzerine damlayan reçineyi çıkarmanız mümkün. Eğer bu işlemi güneş altında yaparsanız aracınızın boyasına zarar verebilirsiniz. Eldiven takmayı da ihmal etmeyin.

Spreylerin kullanımı ise daha farklı. Reçine damlayan yüzeye spreyi sıkıp 20-30 saniye bekleyip, yumuşak bir bezle yüzeyi silmeniz gerekiyor.  Reçine temizleyici sprey boyaya, verniğe zarar vermez. Daha garantili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer arabaya üzerine damlayan reçineyi ihmal ederseniz reçine zamanla taşlaşır bu sefer soluğu oto kuaförde almak durumunda kalırsınız. Oto kuaförler reçine temizliğinde daha pahalı olsa da en garantili yoldur.

Tüm bu arabaya üzerine damlayan reçineyi çıkarma yöntemlerini asfalttan gelen küçük zift lekeleri için de uygulayabilirsiniz.

BenzinLitre iyi yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page