BENZİNLOG
02
temmuz
2021
Otomobil
Arabalarda Kullanılan En İyi 5 Ses Sistemi Markası

Arabalarda Kullanılan En İyi 5 Ses Sistemi Markası

Arabalar, günümüzde en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden birisi. Haliyle bizler de otomobilde sıkılmamak için yolda ilerlerken şarkılar, müzikler dinliyoruz. Bu nedenle kullanılan ses sistemi de bir hayli önem kazanıyor. Kullanılan ses sisteminin kaliteli olması otomobil içinde harika bir ses kalitesi ve müzik keyfi sağlıyor. Peki bu ses sistemlerinin en kalitelileri hangisi? Hadi beraber inceleyelim! 

 Bose Corporation: Bose 1964 yılında Amerika’da kurulup adını kurucusu Amar Bose’dan almıştır. Amar Bosa elektrik mühendisi aynı zamanda ses mühendisidir. Bose ses sistemi bugün Audi, Porsche, Cadillac, Infiniti ve daha birçok otomobil markasında kullanılmaktadır.

 Harman Kardon: 1953 yılında Sidney Harman ve ortağı Bernand Kardon tarafından kurulan şirket 2016’dan bugüne Samsung’un çatısı altındadır. Birçok lüks otomobil üreticisi ile iş birliği içinde olup bunlar; Jeep, Volvo, BMW, MINI gibi markalardır.

Bang Olufsen: Listemizde bulunan en eski ses sistemi markası olan Bang Olufsen neredeyse 100 yıllık bir şirket. Harman Kardon’da olduğu gibi yine iki ortak -Peter Bang, Svend Ofufsen- tarafından 1925 yılında kurulan şirket listedeki en premium otomobil markaları ile çalışıyor. Bunlar; Bentley, Aston Martin, Audi, Lamborghini gibi markalar.

 Burmester Audiosystem: 1977 yılında Avusturyalı müzisyen Dieteter Burmester tarafından Almanya’da kurulmuştur. Bugün 3 marka için ses sistemi üretmektedir. Bunlar; Mercedes-Benz, Porsche ve Bugatti markalarıdır. 

 Meridian Audio: Yine ortaklarının ismini almış bir şirket olarak kurulan Meridian Audio’nun ilk ismi Boothroyd-Stuart'dır. 1977 yılında Allen Boothroyd ve Bob Stuart tarafından Amerika’da kurulmuştur. Günümüzde özellikle İngiliz otomobil üreticileri olan Jaguar ve Land Rover ile iş birliği içerisindeler. Bunun yanısıra Kia, Rivian ve Human Horizons otomobil markaları ile yine iş birliği içerisindelerdir. 


En Kaliteli Ses Sistemine Sahip Otomobil Markası

Otomobil piyasasında en prestijli otomobil üreticisi dendiğinde akla ilk gelen marka şüphesiz Rolls Royce. Dünyadaki en prestijli otomobil üreticisi olmak için de yine şüphesiz en iyi, en kaliteli ses sistemine sahip olmanız gerekiyor. Rolls Royce üreticileri bunu biliyor olacaklar ki otomobillerinde en iyi ses sistemini kullanıyorlar: Bespoke. Bespoke, teknolojisi ve oldukça gösterişli bir o kadar da sade duran bir tasarımıyla hem kulaklara hem de göze hitap ediyor.


En Pahalı Otomobil Ses Sistemi Markası

Dünyanın en pahalı otomobili Rolls Royce'a ait olunca haliyle en pahalı ürünler de onda kullanılmış oluyor. Rolls Royce ile ortaklaşa üretim yapan The Bespoke Audio, en pahalı otomobil ses sistemi markası.Müzik dinlemek insana hem keyif verir hem de ruh sağlığına oldukça iyi gelir. Arabada müzik dinlemek ise bambaşka bir keyiftir. Uzun yolların su gibi akıp geçmesine yaradığı gibi insana yol arkadaşlığı yapar. Yol arkadaşının kaliteli olması da yolculuğun keyfine keyif katar. Bu yazımızda sizlere en iyi 5 araba ses sistemini markasını anlattık. 


Arabaların oldukça fazla parçaları olduğunu herkes biliyor. Peki bunlar arasında en çok satılan, değiştirilen parçalar hangisi? Bunların cevabı için En Çok Satılan Araba Parçaları 2021 başlıklı yazımıza ulaşabilirsiniz!

BenzinLitre Keyifli Sürüşler Diler...

Tüm içerikler okundu!

Next page