BENZİNLOG
30
mayıs
2019
Araç Bakım
Arabada Klima İşaretleri

Arabada Klima İşaretleri

Arabadan arabaya konsol tasarımları değiştiği gibi arabada klima işaretleri her araçta değişiklik göstermektedir. Özelikle klimanın yönünü belirlemek konusunda araç sürücülerinin oldukça arada kaldığı aşikar. Bu yazımızda arabada klima işaretlerini listeleyeceğiz. Son model arabalarda sistem basit, sadece alışmak lazım :)

Arabada Klima İşaretlerinin Anlamı

  1. car air conditioning symbols ile ilgili görsel sonucu Bu icon, sürücü ve yolcu ayak kısmına (alt tarafa) doğru havalandırma sağlar. Ok yönüne göre klima grubu çalışır. Aynı iconun baş  ve her baş hem ayak versiyonunu da görebilirsiniz.
  2. Ä°lgili resimBu ayar, aracın klimada kullanacağı havayı içeriden sirküle edeceğini temsil eder.
  3. Ä°lgili resim Bu ayar, aracın klimada kullanacağı havayı dışarıdan sirküler edeceğini temsil eder.
  4. Ä°lgili resim Bu icon uluslararası standartlara bağlıdır. Ön cam buğusunu azaltmak istediğinizde klimanızı bu ayara getirirsiniz.
  5. defroster icon ile ilgili görsel sonucu Bu icon ise aynı işlemin arka cam için yapılmasını temsil eder.
  6. Ä°lgili resim Bu tuş sanıldığının aksine sıcak soğuk dengesiyle bağımsız klimanızı açıp kapamanızı sağlar. Sıcak soğuk ayarı genelde çevirmeli olacak şekilde mavi (soğuk) ve kırmızı (sıcak) renkler ile temsil edilir.

Artık arabada klima işaretlerinin anlamını biliyorsunuz. Arabada klima nasıl kullanılmalı, merak ediyorsanız yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page