BENZİNLOG
03
temmuz
2020
Otomobil
Otomobil
Araba Vergisini Nasıl Öğrenirim?

Araba Vergisini Nasıl Öğrenirim?

Araba vergileri arasında yılda 2 kez ödenen ve arabası olan herkesi ilgilendiren araba vergisi motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ödeme zamanı geldi. 

Motorlu taşıtlar vergisi ne zaman?

2020 MTV ödemeleri ilk taksitleri Ocak ayında ödenmişti. Araba vergisinin ikinci taksidi ödemesi ise 1 Temmuz 2020 itibari ile başladı. MTV ödeme son günü ise 31 Temmuz 2020.

Motorlu taşıtlar vergisi taksitleri nasıl ödenir?

 Araba vergisini nasıl öğrenirim sorusunun birden fazla cevabı var. Araba vergisini nasıl öğrenebileceğinizi sizler için listeliyoruz:

 *Araba vergisi ödemelerinizi anlaşmalı bankalardan yapabilirsiniz. Ziraat Bankası, Akbank, QNB Finansbank, TEB gibi birçok bankadan ödeme yapabilirsiniz. MTV anlaşmalı bankalar 2020 listesi için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sitesine bakabilirsiniz. 

 *Motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinizi T.C kimlik numaranızla Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sitesinden kredi kartınız veya banka kartınız ile güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. 

 *Motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinizi e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

 *Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleriniz için anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak da ödeme yapabilirsiniz. 

 *Tüm vergi dairelerinden de MTV ödemelerini yapmanız mümkün. 

* Ödemenizi internet üzerinden yapacaksanız plakanızı boşluksuz girmelisiniz.Örneğin: (06ABA06)

Motorlu taşıtlar vergisi PTT ödenir mi? PTT MTV ödemesi kabul ediyor mu?

Evet. 2 yıl önce yayınlanan kanun ile motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri PTT’den yapılabilir.

"6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 41 inci maddesi ile Bakanlığımıza verilen yetkiye dayanılarak PTT İşyerlerince tahsilatı yapılan trafik idari para cezası (TPC), karayolları geçiş ücreti ve idari para cezası yanında 03.01.2018 tarihinden itibaren motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ve karayolları taşıma kanunu idari para cezası tahsilatları da yapılmaya başlanmıştır. "

2020 MTV ne kadar?

2020 MTV fiyat listesi için "MTV 2020 Ne Kadar?" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. 


BenzinLitre keyifli sürüşler diler. 

Tüm içerikler okundu!

Next page