BENZİNLOG
15
nisan
2019
Uzun Yol
Araç Bakım
Araba Torpidosunda Bulunması Gereken 8 Eşya

Araba Torpidosunda Bulunması Gereken 8 Eşya 

Aracınız ne olursa olsun kritik durumlara karşı araba torpidosunda bulunması gerekenleri sizin için listeliyoruz. Çoğu zaman gözlük kabı, ıslak mendil, evraklar gibi şeylerle doldurduğumuz torpido gözünde neler olmalı? Neredeyse ikinci evimiz olan aracımızda gerekli tedbirleri daima almayız.

1-Cep Telefonu Şarj Aleti
Ekstra bir şarj aleti her zaman hayat kurtarır. Araç içinde kalınan ya da kaza durumlarında dışarıdan telefona ulaşamama durumunuz olabilir. Tedbiri elden bırakmayıp torpidoya şarj aleti yerleştirmek fena olmaz.
2-İlk Yardım Çantası
İlla torpido da olacak diye bir kaide yok. Bagajda da bulunabilir. Yine de aracınızda ilk yardım çantası bulundurmalısınız. İlk yardıma ne zaman ihtiyaç duyacağınızı bilemezsiniz. Torpido gözünüzde de minik bir çantada ağrı kesici, antiseptik, yara bandı gibi şeylerin bulunmasında fayda var.
3- Cam Kırıcı
Kaza, Yangın, Sıkışma gibi durumlarda yakınınızda bir cam kırıcı olması hayatınızı kurtarabilir o yüzden araba torpidosunda bulunması gereken eşyalardan biri.
4-Eldiven
Soğuk havalarda eldiveninizi yanınızda taşımalısınız. Aracınızın camları buz tutabilir. Buzları kırarken eldivenlere ihtiyacınız olacak.
5- Şemsiye
Ülkemiz ani hava değişiklikleriyle –özellikle mevsim geçişlerinde- bizi oldukça şaşırtmaktadır. Kötü hava koşulları ve ani yağmura, kara karşı yanınızda şemsiye olması iyi olacaktır.
6-Acil Durum Telefon Numaraları
Zaten telefonumda var diye düşünebilirsiniz. Yine de telefonunuza ulaşılamadığı yada şarjınızın bittiği durumlar olabilir. Kolayca ulaşabileceğiniz bir yere bu numaraları yazın. Acil durumda aranması gereken kişilerin arasına araç sigortanızı ve kaskosunu yaptırdığınız şirketin numarasını da eklemeyi unutmayın.
7-Fener 
Gece vakti aracınızın arıza vermesi durumunda fener hayati bir eşya olacaktır. Feenr sayesinde gördüğünüz zaman aracınızda ufak tefek sorunları halledebilirsiniz. Torpidoya atmakta fayda var.
8-Kaza Tutanağı 
Ne zaman olacağı belli olmayan trafikte kaza tespit tutanağını yanınızda bulundurmalısınız. Tabi saatlerce trafikte beklemek istemiyorsanız. 

Tüm bunlara ek olarak ıslak mendil, tırnak makası, kemer, parfüm, bloknot ve kalemde kullanıcılarımızdan "araba torpidosunda bulunması gereken eşyalar" yorumları arasında. Sizde ihtiyacınıza göre temel olanları ihmal etmeden araba torpidonuzu doldurabilirsiniz. 

BenzinLitre Güvenli Sürüşler Diler

Tüm içerikler okundu!

Next page