BENZİNLOG
20
mart
2020
motosiklet
Otomobil
Araba Kullanırken Sürekli Stop Ediyorum

Araba Kullanırken Sürekli Stop Ediyorum


Ehliyetini yeni alan veya uzun süreden sonra araba kullanmayı öğrenmeye çalışan kişilerden sıkça duyduğumuz "Araba kullanırken sürekli istop ediyorum :(" sorunu oldukça yaygındır. 

Arabayı hareket ettirmeye çalışırken, yeşil ışıkta kalkmaya çalışırken, rampa çıkmaya çalışırken, düz yolda giderken... kısacası sürücü koltuğunda oturulan muhtemel her durumda arabayı stop ettirme potansiyeli olunduğu aşikardır. Bu durumun çok can sıkıcı olduğu da yadsınmaz bir gerçektir. Hatta 'Yeter artık ben araba kullanırken sürekli stop ediyorum, bıktım. Arabayı satacağım!' dendiği bile duyulmuştur. Ancak bu çok olağan bir durumdur ve her yeni sürücünün yaşadığı bir sorundur. Bu durumda moral bozmamak gerekmektedir. Trafikte size kötü kötü baksalar dahi moral bozmadan dörtlülerinizi yakarak yola devam edin :) 

Araba kullanırken sürekli stop ettirmemenin anahtar kelimesi ise "pratik"tir. Herkes tarafından doğrulanmış olan çözüm yolu budur. Ne kadar çok pratik yaparsanız araca o kadar eliniz, ayağınız alışacak ve artık farkında bile olmadan süper bir sürücü olacaksınızdır. Sürekli arabayı stop ediyorum, diyorsanız yapmanız gereken şey; moral bozmamanız, yılmamanız ve sürekli tekrar yapmanız. Boş bir alanda yapılan bol pratiklerin olumlu sonuç yarattığı da kanıtlanmıştır. Mutlaka dörtlülerinizi yakmalısınız ki diğer sürücüler durumun farkında olsunlar. 

araba-kullanirken-surekli-stop-ediyorum


Bunun yanında aracı stop ettirmemek için yapmanız gereken temel birtakım şeyler vardır:  

  • Araç bakımını aksatmamak.
  • Temiz yakıt kullanmak
  • Debriyaj ve gazı eş zamanlı ayarlamak. (Debriyajdan ayağınızı yavaşça çekerken gaza da yavaşça basmak.)
  • Pedal hareketlerini sakin bir şekilde yapmak.

BenzinLitre güvenli yolculuklar diler! 

Tüm içerikler okundu!

Next page