BENZİNLOG
06
mayıs
2019
Araç Bakım
Araba Aynası Nasıl Ayarlanır?

Araba Aynaları Nasıl Ayarlanır?

Araba aynası ayarı doğru yapıldığı zaman yolda seyir halindeyken yada park ederken oluşabilecek kör noktaları minimuma indirir. Bu sebeple araba aynası ayarını kalkış yapmadan önce en optimum görüş açısını sağlayacak şekilde ayarlamamız gerekiyor.

Araçlarda Yan Ayna Ayarları

Aracımızın sol tarafında olan aynanın arabamızın ön kapı kolunu aynanın alt köşesinde görecek noktada olması ve neredeyse arabamızı hiç görmeyecek şekilde ayarlanmış olması gerekiyor ki kafamızı çevirmeden iç taraftan gelecek araçları görebilelim. Araba aynası ayarı aşağıdaki örneklerdeki şekilde yapılmalı :

Sağ aynaya gelecek olursak kötü ayarlanmış bir ayna dış taraftan gelecek araçları görmenizi engeller. Bu sebeple sağ aynayı yine ön kapı kolunu aynanın alt köşesinde göreceğiniz şekilde ayarlamalısınız. 

 

Dikiz Aynası Kaç Derece Ayarlanır

Dikiz aynası arka camı tam dört köşe olarak görecek şekilde kullanılmalıdır. Bu sayede seyir halinde arkadan gelen araçları yada park ederken aracın arkasını net bir şekilde görebilirsiniz. Dikiz aynasını verimli şekilde kullanmanız için aynanın temizliği kadar arka camında temizliği önemlidir. Dikiz aynası kaç derece ayarlanır sorunuzu 90 derece olarak yanıtlayabiliriz. Görselden araba aynası ayarı açı olarak nasıl olmalıdır inceleyebilirsiniz.


 

Tüm içerikler okundu!

Next page