BENZİNLOG
10
mayıs
2019
Benzinlik
Akaryakıt İstasyonunda Cafe Açmak

Akaryakıt İstasyonunda Cafe Açmak 

Cafe açmak günümüz Türkiye’sinin trendi. Akaryakıt istasyonları ise artık sadece yakıt aldığımız yerler değil. Bu iki endüstrinin kesişimi olarak artık akaryakıt istasyonlarında cafe açmak oldukça sık karşılaştığımız bir durum.  Starbucks on the go, Kahve Dünyası gibi büyük kahve markaların yanı sıra Opet istasyonlarında Divan Pastaneleri (in bakery)  ile,  Total Istasyonlarında Alsancak Unlu Mamülleri ile, BP istasyonlarında Wild Bean ile karşılaşabilirsiniz. Bu istasyonlarda çay kahve molası verebilir, taze atıştırmalıkların tadına bakabilirisiniz. 

Akaryakıt İstasyonunda Cafe Nasıl Açılır?

Büyük akaryakıt markalarının anlaşmalı olduğu markalar mevcut. Bu markalar üzerinden franchise bedeli ödeyerek akaryakıt istasyonunda cafe açmak işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde akaryakıt istasyonları oldukça kompleks tesisler. Akaryakıt istasyonunda cafenin yanı sıra oto yıkama, ikram çay, yağ değişimi, lastik tamiri, Adblue, duş, berber gibi test özelliklerine de sahip olabiliyorlar. Cafe açmak akaryakıt istasyonlarının birbirinden farklılaştığı tesisi mekânlarından biri. Siz de cafenizde bir farklılaşma yaratabilir, akaryakıt müşterisinin cafeden beklentisi ne, buna yönelebilirsiniz.

Kendi cafe konseptinizi markalara sunabilirsiniz. Uygun işbirlikleri dahilinde kendinize bir kazanç sağlamış olursunuz. Akaryakıt istasyonunda cafe açmak için evrakları listeleyecek olursak :
-Kurulum Belgeleri
-Maliye Belgeleri
-Belediye Evrakları
-İş Yeri Açma Ruhsatı
-Esnaf Odası İşleri
-İl / İlçe Tarım Müdürlüğü ( Gıda Üretim İzin Belgesi , Gıda İşletme Kayıt Belgesi )

Sürekli maliyetlerinizi de mutlaka hesaba katın, istasyona kira mı ödeyeceksiniz yoksa franchise bedeli bunu kapıyor mu netleştirmelisiniz. Akaryakıt markası sizden satıştan komisyon da talep edebilir. Akaryakıt istasyonunda cafe açmak normal bir cafe açmaktan daha farklı. Akaryakıt markası ile olan ikili görüşmeleriniz de sizin işletmenizi doğrudan etkiliyor. Kullandığınız alan, muhasebeciniz ortak olabilir. Franchise çalışıyor iseniz bağlı olduğunuz markanın düzenlemelerine tabi tutulabilirsiniz. Bu düzenlemeler iş yükünüzü azaltmakla beraber satışlarınıza arttırmaya yönelik çalışmalardır.Aklınızda bu tarz girişim fikri var ise akaryakıt markalarının kapılarını çalmaya şimdiden başlayın!: Franchise için ise Alsancak Unlu Mamülleri, Ayaküstü Kahve firmaları ile görüşebilirsiniz.

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler

Tüm içerikler okundu!

Next page