BENZİNLOG
18
kasım
2019
Benzinlik
Akaryakıt İstasyonu Satış Arttırma

Akaryakıt İstasyonu Satış Arttırma

İstasyon sahibiyseniz akaryakıt istasyonu satış arttırma hakkında mutlaka düşünmüşsünüzdür. BenzinLitre olarak istasyon ziyaretlerini arttırmanız için ipuçlarını sizler için listeliyoruz. Artık yakıt ışığı yanınca istasyona girme devri kapandı. Araç sahipleri akıllı tercihini yapıyor. Akaryakıt istasyonu satışı arttırmak istiyorsanız asıl karın yakıtta değil yakıt dışı satışlardan olduğunu unutmayın!

1- Onaylı İstasyon Programına Kaydolun

Ekim ayı itibariyle 100.000 kullanıcıya ulaştık. İstasyon sahipleri için geliştirdiğimiz özel panele giriş yapabilir, yakıt fiyatlarınızı ve tesis özelliklerini güncelleyebilirisiniz. info@benzinlitre.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. 


Onaylı Pompacının istasyonları ile ilgili yapabileceği işlemler

- İstasyonda satılan yakıt türlerini düzenleme

- İstasyonda satılan yakıt türlerinin fiyatlarını düzenleme

- İstasyondaki tesis-içi özellikleri düzenleme (oto-yıkama, yeme-içme opsiyonları, mescid, wifi vb.)

- Yakında kendi istasyonunuzu listeleme sayfasında çevredeki istasyonlardan daha yukarıda çıkarmanız için geliştirmeler yapacağız.

Onaylı İstasyon Programı sayesinde BenzinLitre kullanıcılarına istasyonunuz hakkında en doğru bilgiyi vermiş olursunuz. Gelen yorumlar sayesinde istasyonunuzu geliştirebilirsiniz. BenzinLitre istasyon sahibine müşterisinin DNA'sını öğrenme şansı veriyor. 

2- Silecek Suyu Kontrolü

Marketi olan çoğu akaryakıt istasyonu satış arttırma amacıyla silecek suyu satıyor. Bir araç sahibi istasyonunuza geldiğinde, bu silecek sıvısı kontrolü ve değişimi için en uygun zamandır. Silecek suyu satmanız satışla beraber, ziyareti arttırmanızı da tetikleyecektir. Silecek suyu biten kullanıcı olağan olarak silecek suyunun satıldığı istasyona yönelecek. Bu süreçte hem yakıt, hem market ürünleri satabilirsiniz. 

3- Camlarınızın Temizliği


İstasyon temizliği oldukça önemli. Lakin temiz camlar araç sahiplerini markete sokmanızda büyük rol oynuyor. BenzinLitre kullanıcıları da temiz istasyonları tercih ediyor. Kadın araç sahiplerinin istasyon kararında temiz tuvaletin ön planda olduğunu unutmayın. 

Hazır camları temizlemişken, aynı hizmeti araç sahibine de sunmalısınız. Osmangazi Köprüsü üzerindeki Shell istasyonlarında bu hizmetin olduğunu görebilirsiniz. Sadece ön cam değil, arka camı da temizleyerek müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarabilirsiniz. 

4-Hava-Su Saati

Artık akaryakıt istasyonların sadece yakıt alıp çıktığımız yerler olmanın çok ötesinde. Sırt lastik basıncını kontrol etmek, jantalara bir su tutmak için bir istasyonda durduğumuz oluyor. Türkiye'de lastik basıncını kontrol etme davranışı çok yaygın değil. Bu sebeple bu tarafla ilgilenecek bir personelin olması araç sahiplerine oldukça yardımcı olacaktır. 

Hava-Su saati satın alabileceğiniz çok fazla firma var. İstasyonunuzun hacmine uygun sayıda Hava Su Saatini istasyonunuza yerleştirmeniz, istasyona giren araç sayısını arttıracaktır. 

Elbette istasyon satışlarınızı ve ziyareti arttırmak istiyorsunuz. Fakat bu yan kaynakların dışında araç sahiplerini daima markete yönlendirmeniz, daha kazançlı iş yapmanızı sağlar. 

5- Adblue Satışı

Dizel araç sahiplerinin istasyonunuzu ziyaret etmesini sağlayacak bir başka kaynak: Adblue. Jetblue markasının bu konuyla ilgili bir videosu mevcut. 


6- İstasyon Alanını En Verimli Şekilde Kullanmak

Araç sahiplerine Oto Yıkama Üniteleri, Eczane, ATM, Yeme İçme alanı gibi hizmetler sunmak, hem kullanıcıyı istasyonunuza çeker, hemde oluşan yoğunluk istasyonunuza daha çok araç gelmesini sağlar.

7- Renkli Bir Kurumsal Giydirme

Hem istasyonunuz, tabelanız hem de personeliniz kurumsal giydirme sayesinde daha prestijli gözükür. Fakat bu seferde istasyon sahibi tarafında küçük marka mı yoksa büyük marka mı ayrımı ortaya çıkıyor. Bu konuda matematiği yapacak olan siz istasyon sahiplerisiniz.

Unutmayın! Ülkemizde gözlemesiyle, çay ikramıyla, ücretsiz oto yıkamasıyla meşhur istasyonlar var. Yakıt dışındaki kaynaklara odaklanarak farklı gelir modelleri çıkarabilirsiniz. İstasyon sahibi olarak yakıt dışı gelirler ile karınızı 3 katına çıkartmanız çok olası! 

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler! 
Tüm içerikler okundu!

Next page