BENZİNLOG
06
ağustos
2018
Akaryakıt Lisans
Akaryakıt istasyonu nasıl açılır?

Bu yazı öncesinde Akaryakıt Lisans Başvuru Evrakları yazıları faydalı olabilir.


Akaryakıt istasyonu nasıl açılır sorusu her girişimci tarafından karlı bir yatırım olarak görülür. Akaryakıt fiyatlarında son dönemde yaşanan fiyat artışı sebebiyle sektörde karlılıklar düşmüş bile olsa akaryakıt tesisinde farklı gelir kaynakları yaratabilirsiniz.

1. Mevcut akaryakıt istasyonu satın almak vs  yeni bir akaryakıt istasyonu açmak?

Mevcut bir akaryakıt istasyonu devralman bir çok olumlu tarafı vardır. Akaryakıt istasyonu hali hazırda müşterisi olup, işleyen bir sisteme sahip olması sebebiyle başlangıç cirosu, sıfır bir istasyona göre daha tatminkar bir seviye olabilir. Yeni bir akaryakıt istasyonu açma maliyeti, finansmanı sermaye sahibi tarafından iyi değerlendirmeli. iyi bir konum bulduysanız ve fırsat görüyorsanız kendi istasyonunuzun inşaatına hemen başlayabilirsiniz

2. Akaryakıt istasyonu nasıl açılır diye sorarken "Rakip" etkisini unutayın !

İyi bir arsa buldunuz ve no-name & popüler olmayan bir akaryakıt istasyonu açtınız diyelim. İyi konumdaki ve tek olduğunuzu düşündünüz konuma büyük markaların kendi istasyonlarını açmaları büyük soruna sebep olabilir. Bu bağlamda istasyonunuzunda farklı tesis özellikleri gözleme, ikram çay, yıkama opsiyonları, geniş market seçenekleri fayda sağlayabilir.

3. Akaryakıt istasyonu intifa bedeli (bayrak parası)
Aynı futbolcu transferleri gibi akaryakıt dağıtım şirketleri de bayileri kendi bayrakları altına alabilmek için cazip fiyat teklifleri veya hediyeler sunuyor. Konumu kuvvetli, yüksek tonajda işe yapabilen bu akaryakıt istasyonları, prestij olarak algılanıyor. Genelde büyük şehirler veya işlek yol güzergahlarında bulunan istasyonları yüksek transfer ücretleri karşılığında "bayrak parası" ödenebiliyor.
Tüm içerikler okundu!

Next page