BENZİNLOG
23
ekim
2018
Araç Bakım
Akaryakıt İstasyonlarında Oto Yıkama

Akaryakıt İstasyonlarında Oto Yıkama

Günümüzde akaryakıt istasyonları sadece benzin alabileceğiniz bir platform olmanın çok ötesinde. Benzinliklerde yemek-kahve molası verebilir, araç bakım yaptırabilir ve aracınızı yıkatabilirsiniz. Oto yıkama konusunda popüler olarak 3 seçenek mevcut: detaylı yıkama, self yıkama ve oto yıkama makinesi. 


Detaylı Oto Yıkama (Oto Kuaför) 

Genelde bu hizmet akaryakıt istasyonlarının içindeki anlaşmalı oto yıkama şirketleri tarafından verilir. İlk olarak sizden teslim aldıkları aracınızı koltuklar dâhil olarak elektrik süpürgesiyle temizlerler. Tabi bunları yaparken araçtaki paspaslar da çıkarılır. Tavan döşemesi sıcak buhar ile yumuşatılır ve mikro-fiber bez ile silinir. Aracınızın tavan döşemesine fırçalama ve vakumlama zarar vereceğinden ötürü yapılmaz. Koltuklar zararsız leke çıkarıcı deterjanlarla temizlenir ve makine ile fırçalanır. Daha sonra vakum cihazı ila kirler toplanır. Döşeme temizliğinden sonra kapı içleri, araç iç ön kısmı ve araç tabanı özel bir deterjan ve sert fırça yardımıyla temizlenir. Ardından tekrar kirler süpürgeyle çekilir. İç yıkamanız tamamlandı. Bu oto yıkama hizmeti oto kuaför adıyla da duyabilirsiniz. Dış temizlikte de yine özel su püskürtme araçları, özel deterjanlar ve özel yüzey temizleyiciler kullanılarak ince ayrıntılara kadar aracınız temizlenir, durulanır. Bu iç dış oto yıkama hizmeti araca göre 25-50 TL arasında değişmektedir.


Self Yıkama –Self Oto Yıkama

Self yıkama sürücüler tarafından oldukça popüler olan bir oto yıkama türü. 1-3 TL arasında bir fiyata benzinliklerdeki self yıkama ünitelerini kullanarak aracınızı kendiniz yıkayabilirsiniz.Oto Yıkama Makinesi

Kimi çocuğun korktuğu kimi çocuğun keyif aldığı, siz aracın içindeyken aracınızı çevreleyen dev fırçalar ve özel deterjanlar ile arabanızın temizlendiği oto yıkama sistemidir. Kısa süre içinde aracınızı temizler ve durular. Çok detaylı bir oto yıkama hizmeti değildir. Ama dış araç temizliği konusunda oldukça işlevsel olduğunu söyleyebiliriz.EN YAKIN OTO YIKAMA OLAN İSTASYON

Bu 3 oto yıkama seçeneğinin nerede olduğunu öğrenmek için, Benzinlitre üzerinden Oto Yıkama filtrelerinden size en uygun olanı seçip, en yakın oto yıkama olan istasyonu görebilirsiniz. Benzinlitre istasyon filtrelerinde 3 oto yıkama seçeneği de mevcut. Benzinlitre iyi yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page